Поп-култура Филм

Следната година го добиеме вториот дел на филмот Mortal Kombat

Сега кога штрајкот на актерите заврши, продукцијата продолжи на повеќе филмови, вклучувајќи го и Mortal Kombat 2. Продолжението почна да се снима во јуни, а актерот Karl Urban сподели нова фотографија на Инстаграм од сетот со актерите. На фотографијата Urban се гледа заедно со неколку негови колеги, со натпис „Се вративме бејбе!“ Минатиот месец беше

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Филмот Mortal Kombat 2 започна со снимање

Снимањето на Mortal Kombat 2 официјално е во тек во Австралија. Веќе беше откриено дека филмот требаше да започне со снимање овој месец, но продуцентот James Wan на својот Инстаграм Стори потврди дека снимањето започнало. Веста не треба да биде огромно изненадување, бидејќи Todd Garner го сподели актерското место за Барака претходно во текот на

Прочитај повеќе
Новости

Mortal Kombat 1 – Враќање назад кон Корените

Новата Mortal Kombat игра е официјално претставена од NetherRealm Studios и WB Games и треба да ја очекуваме на 19 септември која што ќе биде достапна на PC, PS5, Xbox Series X|S и Nintendo Switch. Претставувањето доаѓа благодарение на неколкуте интересни тизери кои што ни ги претставија креаторите на играта и на кои што сите

Прочитај повеќе
Новости

Франшизата Mortal Kombat ќе биде целосно Рестартирана

Наскоро доаѓа Mortal Kombat 12, но.. пресвртот е во тоа што можеби воопшто нема да го носи името Mortal Kombat 12 и нема да е продолжение!? По минатонеделниот тизер, девелоперите од NetherRealm споделија кратко видео од часовник кој интезивно се движи до бројот 12. Како што доаѓа до 11 и се обидува да штиклира кон

Прочитај повеќе
Игрици

Warner Bros. изработуваат Mortal Kombat Role-Playing игра

Новата игра на Mortal Kombat наречена Mortal Kombat: Onslaught беше објавена оваа недела на 30-годишнината од франшизата со оваа нова игра планирана да биде објавена во 2023 година. Како што фановите на Mortal Kombat можеби претпоставуваа по нејзиното име, сепак, ова не е следната главна борбена игра во долготрајната серија која неодамна им даде на

Прочитај повеќе