Колумна

Околу 1.3 милиони фајлови беа украдени од Insomniac Games! Се изработуваат X-Men, Spider-Man и Wolverine игри

Една недела откако хакерската групата Rhysida објави дека успешно ги хакирале Insomniac Games и преземале многу информации и документи, групата објавила преку 1,3 милиони датотеки на интернет за секој да може да си ги види и земе! Целосното протекување се случи во понеделникот вечерта, откако групата изјави дека ниту еден купувач не е подготвен да

Прочитај повеќе
PlayStation

Marvel’s Spider-Man 2 е најбрзо продаваната PlayStation ексклузива

Најновата ексклузива на PlayStation навистина ги освои срцата на гејмерите и критичарите низ светот, но нешто дополнително, Marvel’s Spider-Man 2 може да се пофали и со импресивен комерцијален успех кој што ја направи играта да е најбрзо продаваната PlayStation ексклузива во историјата! Sony Interactive Entertainment и Insomniac Games се пофалија со продажните резултати на ексклузивата

Прочитај повеќе
Игрици

Следната игра на Insomniac Games во светот на Spider-Man би била со Venom

Дали би можеле да ја видиме следната игра во светот на Marvel’s Spider-Man од Insomniac Games да биде во протагонистичка улога со Venom? Според наративниот директор на Marvel’s Spider-Man 2, Jon Paquette, таа опција е многу голема, и изгледа после издавањето на Marvel’s Wolverine тоа ќе биде главната цел на студиото! Во интервју за Insider,

Прочитај повеќе
PlayStation

Spider-Man 2 ќе биде лудило игра! Сите новости од State of Play

Креативниот директор Bryan Intihar сподели секакви нови детали за Spider-Man 2 за време на вчерашниот PlayStation State of Play. Додека ја прикажуваше новата игра, Intihar сподели голема листа со детали за Spider-Man 2, која можете да ја видите подолу. Marvel’s Spider-Man 2 пристигнува на 20 октомври ексклузивно на PlayStation 5! За жал на PS4 нема

Прочитај повеќе
Новости

Insomniac Games работат на трета AAA PlayStation 5 ексклузива

Покрај тоа што полека се завршува развојот на Marvel’s Spider-Man 2 и за некој месец треба да ја видиме и повторно да играме како Паркер и Мајлс (веројатно и повеќе други), Insomniac Games работи и на претходно најавената ексклузива за PlayStation 5 – Marvel’s Wolverine. Меѓутоа, ако сакаме да веруваме во новите информации кои доаѓаат

Прочитај повеќе
PlayStation

Marvel’s Spider-Man 2 Пристигнува во Септември

Изгледа дека еден значаен актер кој треба да се појави во Marvel’s Spider-Man 2 можеби штотуку го прикажа претстојниот месец на објавување на продолжението на играта за PlayStation 5. Во моментов, и PlayStation и развивачот Insomniac Games се обврзаа само да го објават Spider-Man 2 во одреден момент во текот на есента 2023 година. И

Прочитај повеќе