PlayStation

На The Game Awards ќе биде најавено DLC за God of War Ragnarök

Нов извештај тврди дека God of War Ragnarök DLC ќе биде објавен подоцна оваа година, веројатно на The Game Awards. Веста доаѓа благодарение на шпанскиот медиум Areajugones, кој претходно известуваше за точни протекувања во минатото. Според медиумот, веста доаѓа од „извори блиски до Sony“ кои тврдат дека DLC би можел да дојде како сопствена самостојна

Прочитај повеќе
Новости

Првото DLC на Elden Ring ќе пристигне на почеток на 2024 година

Денес излезе една нова гласина која што целосно се прошири на социјалните мрежи каде што се откри датумот на објавување на претстојниот DLC на Elden Ring, кој е насловен како Shadow of the Erdtree. Претходно во 2023 година, студиото FromSoftware и компанијата Bandai Namco објавија дека новата содржина за Elden Ring е официјално во подготовка,

Прочитај повеќе
PlayStation

Во изработка е продолжение на God of War

Според еден од најпозантите луѓе во индустријата на гејмингот кој си го изгради името со тоа што правење протекувања на многу инфомрации дознаваме дека студиото Santa Monica – тимот одговорен за серијата God of War – работи на продолжение на God of War Ragnarok, меѓутоа, во моментов не е навистина јасно дали е тоа само

Прочитај повеќе
Новости

Првиот DLC контент на Atomic Heart

Atomic Heart доби трејлер за својот прв DLC контент. Atomic Heart е еден од хитовите на 2023 година кој што многумина го преспаа некако, и го игнорираа, но имаше голем импулс во неговото објавување. Некако играта беше ставена во сенка од други игри како Hogwarts Legacy. Како и да е, фановите се чинеше дека уживаат

Прочитај повеќе
Новости

Diablo IV ќе добива Нов Story Контент на секои 3 Месеци

Diablo IV треба да добива големи и мрсни квартални ажурирања на секои три месеци, од кои ажурирања што ќе воведат нови приказни. Во најновата насловна приказна на Game Informer, помошниот директор на играта Diablo IV – Joe Piepiora, се изјави дека иако се двоуми да го користи зборот „проширување“, тримесечните ажурирања на играта по лансирањето

Прочитај повеќе
Новости

Hideteka Miyazaki се Инспирирал од Escape from Tarkov за Креирање на Elden Ring

Се чини дека директорот на Elden Ring – Hideteka Miyazaki и јас споделуваме афинитети за ист вид игра: Extraction shooters. (Отсекогаш знаев дека има добар вкус Miyazaki 🙂 ). Во едно неодамнешно интервју, наградуваниот режисер рече дека не е љубител на никоја друга игра, туку на Escape From Tarkov, и уште поважно, дека таа и

Прочитај повеќе
Новости

Новото DLC за Stranger of Paradise – Trials of the Dragon King пристигнува во јули

Новото DLC за Stranger of Paradise: Final Fantasy Origins – Trials of the Dragon King пристигнува на 20ти јули. Trials of the Dragon King ќе вклучуваат голем број дополнителни мисии, навидум фокусирани на Bahamut. Square Enix објави нов тизер трејлер и ја ажурираше својата веб-страница. Trials of the Dragon King е првиот DLC базиран на

Прочитај повеќе