Новости

Ubisoft најавија римејкови за многу Assassin’s Creed игри

Уште една голема и позната франшиза влегува во машината за римејкови! Ubisoft потврдија дека голем број на Assassin’s Creed игри ќе добијат римејк верзии во наредните години. Во интервју на официјалната веб-страница на студиото, извршниот директор на Ubisoft, Ив Гилемонт, вели дека серијата Assassin’s Creed ќе има голем број игри во иднина, вклучително и римејкови…

Прочитај повеќе
Игрици

Нов гејмплеј трејлер од Assassin’s Creed Shadows

Новиот гејмплеј трејлер за Assassin’s Creed Shadows ни дава од прва рака да погледнеме како функционираат стиловите на играње и на самураите и на нинџите! Досега сме виделе доста за Assassin’s Creed Shadows, но најмногу скриншоти и тизер слики. Убаво е конечно да се погледне вистинската игра со поглед од прва рака и на Naoe и

Прочитај повеќе
Новости

Assassin’s Creed Mirage ќе добие New Game+ во Декември

Ubisoft објави дека Assassin’s Creed Mirage ќе добие бесплатно ажурирање во декември кое што ќе вклучува New Game Plus и опционален режим кој што ќе направи доколку го уклучите да имате постојана смрт, односно доколку умрете, морате да ја почнете играта целосно од ново. Assassin’s Creed Mirage беше објавена во октомври и беше најпродаваната игра

Прочитај повеќе
Новости

Протекоа многу детали за Assassin’s Creed Red

Во едно неодамнешно видео во кое се дискутира за сложеноста на Assassin’s Creed Red, истакнатиот протекувач на видео игри, а посебно на Assassin’s Creed франшизата „j0nathan“ зборуваше за некои клучни детали за претстојниот наслов на Ubisoft. Тој откри низа инсајдерски информации кои ни помагаат подобро да разбереме како ќе изгледа Assassin’s Creed Red и –

Прочитај повеќе
Игрици

Следните Assassin’s Creed игри ќе бидат во Иднината

Изгледа дека франшизата на Assassin’s Creed зема драстичен пресврт со својата приказна да се движат што повеќе во модерното време па до степен во иднината. Првите детали за промената за приказната за движење во Модерен Ден првпат се појавија на интернет пред 2 недели, при што YouTube-рот Sliderv2 прикачи неискористено аудио од базата на податоци

Прочитај повеќе
Друштвени игри

Magic: The Gathering ќе имаат колаборации со Assassin’s Creed, Fallout, и Final Fantasy во 2024

Wizards of the Coast открија какви нови експанзии и кросовери ќе има Magic: The Gathering кои може да очекуваат да се видат следната година, вклучувајќи нови сетови базирани на световите на Final Fantasy, Fallout и франшизата на Assassin’s Creed. Картите се објавени како дел од серијата Universes Beyond на TCG играта, и треба да започне

Прочитај повеќе
Новости

Assassin’s Creed Mirage е Одложена

Assassin’s Creed Mirage наводно е одложена. Серијалот на Assassin’s Creed е круната на Ubisoft бидејќи собира големи пари и е неверојатно доверлива, односно сите знаеме за каква франшиза се работи и колку е обожавана од страна на многумина. Со текот на годините мораше да претрпи некои промени, но тоа е серијал што обожавателите многу го

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Серијата “Assassin’s Creed” на Netflix ќе ја има истата судбина како Филмот

Во октомври 2020 година, Netflix објави дека се здружува со Ubisoft за да направи адаптација на играна серија за Assassin’s Creed. Сепак, повеќе од две години подоцна, сè уште нема никаков знак од тоа, и можеби ќе помине уште некое време пред серијата да ја види светлината на денот, како што писателот и креаторот Jeb

Прочитај повеќе
Игрици

Во Assassin’s Creed Valhalla ќе пристигнат оклопи инспирирани од Iron Man и Thanos

Фановите на Assassin’s Creed Valhalla наскоро можеби ќе можат да ги користат лудите моќи на Thanos и Iron Man, според протечените детали пронајдени во датотеките на играта. Dataminer-от AndyReloads веќе се сними себеси како се шета наоколу како Iron Man во нов оклоп што ви овозможува да ракувате со ласер на градите сличен на сопствениот

Прочитај повеќе
Поп-култура

Сите ТВ серијали базирани на игри кои што се најавени до сега

Ако во последно време обрнувате внимание на вестите, најверојатно сте забележале дека се подготвуваат многу ТВ-емисии за видео игри. Всушност, понекогаш може да се чувствуваме како да не можеме да одиме повеќе од една или две недели без друга приказна или известување за некоја видео игра што се прикажува на Netflix или Amazon Prime. И

Прочитај повеќе