Игрици

Сите игри кои пристигнуваат во Јануари 2024

Новата година е тука, и тоа значи уште една година на изданија на видео игри што треба да ги очекуваме од големи и мали студија и девелопери ширум светот. Сега кога доаѓаат месецов, време е да погледнеме кои видео игри се објавуваат овој месец во 2024. Има убав спој на големи наслови и помали инди-игри

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Серијата Fallout ќе има премиера во Април 2024

Пред некое време на интернет протече првиот тизер/трејлер за ТВ серијата Fallout на Amazon, а сега конечно имаме официјална информација за датумот на премиера на серијата. На официјалната Твитер страница на Fallout се појави тизер кој го откри датумот на премиера на првата епизода од серијата. Како што можете да видите подолу, ТВ серијата Fallout

Прочитај повеќе
Nintendo

Следната Nintendo конзола пристигнува во 2024 година

Изгледа дека дознаваме кога ќе ја видиме и ќе ја земеме во раце следната Nintendo конзола. Клучните студија кои што ќе прават игри за следната конзола конечно ги добиле Development Kits, и според тоа сите сугерираат дека следната конзола ќе ја видиме во 2024 година! Според повеќе луѓе со познавање на плановите за конзолата за

Прочитај повеќе
Новости

Final Fantasy 7 Rebirth – Почетокот на 2024

Square Enix преку дневни „коментари на девелоперите“ ги задеваше новите информации за Final Fantasy 7 Rebirth цела недела. Тие закачки конечно се исплатија на Summer Game Fest, бидејќи играта го затвори шоуто со сосема нов трејлер. Видовме што изгледа како огромен свет кој е зрел за истражување, како и поглед на екипажот на FF7 кој

Прочитај повеќе
Xbox

Играта Ark 2 е Одложена, Ark 1 добива Remaster

Ark 2, долгоочекуваното продолжение на Ark: Survival Evolved, која требаше да пристигне на XBOX конзолите и PC оваа година, е одложено за 2024 година. Кога ќе излезе во 2024 година, не знаеме, но веста беше споделени заедно со веста дека официјалните сервери за оригиналната игра се исклучуваат во август… Зошто? Развивачот Studio Wildcard, исто така,

Прочитај повеќе