Nintendo

Кои се следните Super Mario игри

Значаен и доста познат инсајдер на Nintendo изјави дека повеќе игри поврзани со серијалот на Super Mario треба да бидат објавени во иднина. Во овој момент, голем дел од она што Nintendo го развива со своите First Party студиа се чува скриено. Надвор од The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom и Pikmin 4,

Прочитај повеќе
Nintendo

Последниот трејлер за The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Како што дадоа вето, Nintendo денес го откри последниот трејлер за The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom пред неговото лансирање за помалку од еден месец. И покрај тоа што беше најавена уште во 2019 година, Nintendo беше многу таинствен во врска со своето продолжение на Breath of the Wild и не истакна голем

Прочитај повеќе
PlayStation Nintendo

Колекцијата на Final Fantasy Pixel Remaster Пристигнува на 19 Април

Square Enix објави дека серијалот и колекцијата Final Fantasy Pixel Remaster ќе биде објавена за PS4 и Nintendo Switch на 19 април! Што е FINAL FANTASY Pixel Remaster? Првите шест игри од FINAL FANTASY се ажурирани со прекрасна нова 2D пикселна графика дизајнирана да изгледа одлично на HD дисплеи, преуредени саундтракови надгледувани од оригиналниот композитор

Прочитај повеќе
Nintendo

Колекционерското Издание на Zelda: Tears Of The Kingdom

За време на презентацијата на Nintendo Direct, видовме многу нови снимки од една од најочекуваните игри во 2023 година – The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Иако можете да прочитате сè за тоа токму овде, добивме и некои вести околу некои дополнителни начини на кои фановите можат да го прослават започнувањето на продолжението

Прочитај повеќе
Nintendo

Dead Cells: Return To Castlevania пристигнува на 6ти март

Dead Cells: Return To Castlevania, претстојниот кросовер DLC помеѓу Dead Cells и Castlevania конечно доби датум за објавување денес за време на најновиот пренос во живо на Nintendo Direct. DLC сега ќе биде објавен на 6ти март. Return To Castlevania беше објавено минатиот декември за време на пред-шоуто на The Game Awards. Програмерите во Evil

Прочитај повеќе
Nintendo

Во Pokémon официјално има преку 1.000 Покемони

Компанијата Pokémon имаат голем успех за славење со тоа што ја надмина границата од 1.000 Покемони со новото видео што го објавија на нивниот YouTube канал. Објавено денес на YouTube и социјалните мрежи, видеото не содржеше никакви најави за нешто повеќе, но е забавна прослава на секој Покемон во франшизата, со посебен белег даден на

Прочитај повеќе
Nintendo

Kirby and the Forgotten Land е најпродаваната игра од серијалот

Франшизата на Кирби веќе има 38 игри. Колку и да звучи тоа лудо, борјката е вистинска! Првата Кирби игра е издадена во далечната 1992 година – Kirby’s Dream Land, а последната игра од Кирби игра излезе оваа година – Kirby’s Dream Buffet. Сепак, Nintendo се пофали дека претпоследната игра Кирби and the Forgotten Land, која

Прочитај повеќе
Nintendo

Актерката која го толкуваше гласот на Bayonetta Hellena Taylor ги повика фановите на бојкот против Bayonetta 3

Hellena Taylor, оригиналниот гласовен актер за Bayonetta, кој не се враќа да го дава гласот на ликот во Bayonetta, проговори зошто не ја повторува улогата. Во серија видеа споделени на социјалните мрежи, Taylor рече дека и биле понудени 4.000 долари за да се врати во улогата на Bayonetta, понуда која таа ја опиша како „навреда“.

Прочитај повеќе
Поп-култура Nintendo

Фанови на Super Mario Bros направиле Remake на играта со Chris Pratt

Еден доживотен обожавател на Nintendo одлучил да направи реалистичен римејк на Super Mario Bros и објави трејлер во стил на филм на YouTube за да го си ги документира ажурирањата и тоа он што го работи. YouTube-рот, кој ги постави видеата на каналот Re-Imagined Games, почна да работи на римејкот пред повеќе од два месеци.

Прочитај повеќе
PlayStation Nintendo

Nintendo искоментира за Поскапувањата на PlayStation 5

По изненадувачката објава на Sony дека ќе ги зголеми цените на конзолите за PlayStation 5 и PlayStation 5 Digital Edition во одредени региони, Nintendo сега ги разгледа своите ценовни стратегии за семејството на конзоли Nintendo Switch. Коментарите на Нинтендо на оваа тема следат по одговорот од Мајкрософт кој на сличен начин ја адресира загриженоста на

Прочитај повеќе