Игрици

Scarface 2 – Згаснатото продолжение на Scarface: The World is Yours

На YouTube се појавија концепт артови за откажаната игра Scarface 2 Објавени на YouTube каналот Mafia Game Videos, скриншоти кои беа објавени од поранешни вработени во Radical Entertainment, ги покажува градивите Las Vegas како и местата кај пустината Nevada. Интересно е што скриншотите со години се на страниците на Art Station на различни уметници, но […]

Прочитај повеќе
Игрици

Нови промени во Hogwarts Legacy од Harry Potter книгите

Банерите на куќите за Hogwarts Legacy се откриени, и иако изгледаат слично на банерите видени (прочитани) во книгите и филмовите, тие не се сосема исти. Откривањето доаѓа од Twitter профилот на WB Games Avalanche, или како што ги знаеме, официјалниот Twitter профил на креаторите. Пред многу брзо време добивме едно демо кое што прикажување многу […]

Прочитај повеќе
Игрици

Stardew Valley со рекордни 20 милиони продадени копии

“The more people play it, the more people will share the game with their friends.” Stardew Valley е излезена веќе шест години, и некако играта само продолжува да се зголемува се повеќе и повеќе. Неодамнешното ажурирање на прес-страницата на Stardew Valley покажува дека играта сега е продадена во повеќе од 20 милиони копии на сите […]

Прочитај повеќе
Игрици

Продолжението на Fallen Order ќе се вика “Star Wars Jedi: Survivor”

Продолжението на Star Wars Jedi: Fallen Order е Star Wars Jedi: Survivor, се тврди, не е сигурно. Репортерот на VentureBeat, Jeff Grubb, го изјави ова тврдење за време на неговата премиум емисија Giant Bomb Grubbsnax. Он твдри дека под името на продолжението ќе биде “Survivor”. Grubb не продолжи да кажува ништо друго за тоа зошто […]

Прочитај повеќе
Игрици

Slipknot доаѓаат во Smite

Кросоверите во Smite не се непознати нешта кога се работи веќе за TMNT, Stranger Things во MOBA, но оваа недела, креаторот Hi-Rez Studios можеби штотуку ја откри најнеочекуваната соработка досега. Студиото објави дека Slipknot ќе дојдат во играта преку колекција на нови скинови за различни богови, како и настан фокусиран околу кросоверот. Сето ова е […]

Прочитај повеќе
Поп-култура Игрици

Elden Ring Theme во 15 различни музички жанрови

Доколку не ви е доста од Elden Ring или неговиот саундтрак, музичкиот продуцент и јутубер Alex Moukala објави кавер верзија на главната композиција на Elden Ring која кружи низ 15 различни музички стилови, почнувајќи од класична шпанска гитара до темен синт, симфониски метал и многу повеќе. Moulaka рече дека видеото е инспирирано од Marvel’s Doctor […]

Прочитај повеќе
Игрици

Нов гејмплеј од Gotham Knights, PS4 и XBOX One верзиите се откажани

Изгледа како ич да не сакаат да ни покажат ништо ново и ништо суштинско од Gotham Knights, а играта излегува подоцна оваа година. Време беше да видиме повеќе од играта! Луѓето од Warner Bros. Montreal сфатиле дека скоро ништо да не ни имаат кажано и решиле да ни покажат 13+ минути гејмплеј од играта каде […]

Прочитај повеќе
Игрици

Crossroads – Нова Pre-Apocalyptic co-op игра од Piece of Cake Studios

Студиото Piece of Cake го објави трејлерот за Crossroads, предапокалиптична кооперативна акциона игра каде играчите се придружуваат на Братството како натприроден ловец за да се борат со смртоносните чудовишта низ селата кои што ги има во САД. За сега не знаеме на кои платформи ќе дојде играта, а за жал не знаеме ни кога точно […]

Прочитај повеќе
Новости Игрици

Во изработка е следната MAFIA игра, Prequel на трилогијата според шпекулации

Шефот на студиото Hangar 13, Haden Blackman, си оди од студиото на Mafia III по седум години, објави 2K Games. Како што беше изјавено поранешниот ветеран на LucasArts ќе „ја продолжи својата страст во нов потфат“. Според Kontaku ова иде на нешто многу интересно. Во Hangar 13 моментално се започнуваат раните фази за правење на […]

Прочитај повеќе
Игрици

BLACKTAIL – Новата FPS Action-Adventure игра со Словенски митови

Focus Entertainment наскоро треба да ја издаде играта BLACKTAIL, која е нова FPS Action-Adventure игра исполнета со премногу елементи од словенската митологија. Посебно приказната од “Baba Yaga” или ние ја знаеме како Баба Рога. “Bringing worlds and stories to life, offering the possibility of shaping them and altering their outcomes: it is this blend of […]

Прочитај повеќе