Новости

SF хоророт Quantum Error е жив и има нов Story Trailer

Бидејќи цела година не слушнавме ништо ново за SF хорор шутерот Quantum Error, многумина целосно заборавија на тоа. Но, точно

Прочитај повеќе
Новости

Играчите на Elden Ring го обожваат (и мразат) оружјето Moonveil Katana

Без разлика дали ви се допаѓа или не, самураите доминираат во Елден Ринг. Тоа е добра класа, со солидна основна

Прочитај повеќе
Поп-култура

Сите ТВ серијали базирани на игри кои што се најавени до сега

Ако во последно време обрнувате внимание на вестите, најверојатно сте забележале дека се подготвуваат многу ТВ-емисии за видео игри. Всушност,

Прочитај повеќе
PC

Vampire Survivors ќе добие 9 нови карактери, 5 нови стази и 16 нови оружја

Vampire Survivors, играта што ја нарековме „најдобрата џебна промена што можете да ја потрошите на Steam“, сега има соодветен патоказ

Прочитај повеќе
Новости

Шефот на Amazon Games – Michael Frazzini поднесе оставка од работната позиција

Шефот на студиото „Амазон гејмс“, Мајк Фрацини, се повлекува од функцијата за да се фокусира на семејството, според извештајот на

Прочитај повеќе
Новости

Најдобрите 8 Souls-Like игри кои што може да ги играте во 2022

Dark Souls е една од највлијателните видео игри на сите времиња, при што ремек-делото на From Software од 2011 година

Прочитај повеќе
Новости

Продолжението на The Forest – Sons of The Forest е одложена

Sons of the Forest, новата игра од креаторите на The Forest, Endnight Games, веќе нема да се прикажува на 20

Прочитај повеќе
Новости

PUBG го прикажаа Roadmap-от за 2022 година

PUBG: Играчите на Battlegrounds го добија својот прв поглед на патоказот на играта за 2022 година оваа недела за да

Прочитај повеќе
Новости

Нови детали за играта Texas Chain Saw Massacre

Gun Media повремено ја ажурираше страницата на The Texas Chain Saw Massacre со нови информации за играта, без разлика дали

Прочитај повеќе
Друштвени игри

Escape From New York добива нова друштвена игра (борд гејм)

Култната класика Escape From New York добива нова друштвена игра. Студиото Pendragon Game ги објави плановите да објави игра на

Прочитај повеќе