Поп-култура Серии

Потврдени се четири нови актери за втората сезона на The Last of Us

Штотуку беше потврдено кој ќе го игра најголемиот дел од групата пријатели на Аби во The Last of Us за втората сезона која треба да ја видиме во 2025 година. Во моментов, снимањето за сезоната е започнато и најголемите улоги кои се снимаат моментално се со Педро Паскал и Бела Ремзи. Последни информации што знаеме

Прочитај повеќе
PlayStation

Naughty Dog официјално ја потврдија The Last of Us 3

The Last of Us Part 3 е официјално во изработка и е потвдена од страна на Naughty Dog! The Last of Us е една од најголемите франшизи во гејминг индустријата и е една од најважните IP-иња на Naughty Dog и PlayStation. Првата игра беше огромен успех и го издигна веќе успешниот девелопер на нови височини

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Актерот Ник Оферман работи на Приквел серија за The Last of Us

Еден од актерите кој беше дел од The Last of Us серијата, Ник Оферман, изјави дека работи на приквел серија која треба да биде дел од франшизата на The Last of Us. И покрај тоа што целата серија на The Last of Us беше доста популарна кога пристигна на HBO на почетокот на 2023 година,

Прочитај повеќе
Игрици

Сите игри кои пристигнуваат во Јануари 2024

Новата година е тука, и тоа значи уште една година на изданија на видео игри што треба да ги очекуваме од големи и мали студија и девелопери ширум светот. Сега кога доаѓаат месецов, време е да погледнеме кои видео игри се објавуваат овој месец во 2024. Има убав спој на големи наслови и помали инди-игри

Прочитај повеќе
PlayStation

Naughty Dog и Bend Studio работеле на заедничка игра за PlayStation

Неодамна беше откриено преку информации напишани на LinkedIn профилот на постар аниматор дека Bend Studio и Naughty Dog, барем некое време, работеле на ненајавен проект заедно. Во историјата на работата на Adam Lawson – кој оттогаш се пресели во Archetype Entertainment – беше напишано дека работел на ненајавен проект од Bend Studio и Naughty Dog

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Втората сезона од серијата The Last of Us на HBO ќе пристигне во 2025 година

Веќе се претпоставуваше дека 2-та сезона на „The Last of Us“ на HBO ќе биде објавена во 2025 година со оглед на распоредот на снимање. Но сепак денес компанијата потврди дека серијата офицјиално ќе пристигне во 2025 година. Снимањето на втората сезона требаше да започне во јануари 2024 година, но неодамна беше малку одложено до

Прочитај повеќе
PlayStation

The Last of Us Part II Remastered доаѓа на PS5 во Јануари со опција од надградба од $10

PlayStation и развивачот Naughty Dog го открија The Last of Us Part II Remastered и ќе се појави ексклузивно на PlayStation 5 на 19 јануари 2024 година. Ги вклучува сите визуелни и перформанси надградби што би ги очекувале, како резолуција 4K и опција за отклучена стапка на слики за Телевизори кои поддржуваат променлива стапка на

Прочитај повеќе
PlayStation

The Last of Us Part 2 добива Remaster верзија за PlayStation 5, а подоцна можеби и за PC

Официјално The Last of Us Part 2 доаѓа на PlayStation 5, според реномирани датамајнери и протекувачи на социјалните мрежи кои што до сега се што кажале и потврдиле испаднало 99.9% вистина и може целосно да им се верува на овие луѓе. Според реномираните датамајнери и нивните водачи кои што го водат профилот на @PlayStationSize, кој

Прочитај повеќе
Поп-култура

Креаторот на The Last of Us прави Тизер за Сезона 2 со Abby

Фановите на The Last of Us ќе мора да издржат и да го преживеат чекањето за втората сезона на хитот на HBO, но ко-креаторот на серијата Neil Druckmann веќе го навестува клучниот лик од The Last of Us Part II: Abby. Во финалето на првата сезона во неделата, Џоел (Педро Паскал) и Ели (Бела Ремзи)

Прочитај повеќе
PC

The Last of Us Part 1 за PC е Одложена

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито

Прочитај повеќе