Интервју

Интервју со Michał Słapa: Во CD Projekt Red ги поминав моите најтешки и најлоши 10 години како Гејм Дизајнер

Благодарение на Македонска Асоцијација за Развивање Игри (МАГДА) имав можност да присуствувам на една од најголемите Конвенции и Конференции во Европа – Game Industry Conference (GIC) која се одржува секоја година во Познан, Полска на почетоците од месец октомври. Секоја година настанот станува се поголем и поголем, и после Ковид пандемијата луѓе со нетрпение чекаат

Прочитај повеќе
Поп-култура

Креаторот на The Witcher изјави “Никогаш не ме прашаа за сугестии” за Адаптациите

Додека The Witcher беше прилично голем успех за Netflix во последните неколку години, е една од најчестите поплаки за серијата е тоа што не се придржува доволно блиску до изворниот материјал. Тоа е многу фрустрирачко за многу луѓе, вклучувајќи го и поранешниот водител и лицето на серијата Хенри Кавил, кој сам лично пробуваше да се

Прочитај повеќе
Uncategorized

CD Projekt Red работат на Бесплатен Witcher 3 Мод кој треба да биде Едитор на Играта

Беше голема година за Cyberpunk 2077 и развивачот на The Witcher 3: Wild Hunt, CD Projekt Red. Го објави Phantom Liberty, првата и единствена експанзија за Cyberpunk 2077, ја дебитираше својата саундтрак на услугите за стриминг, ги откри плановите за Cyberpunk проект во живо и само оваа недела, освои четири номинации за The Game Awards

Прочитај повеќе
Новости

CD Projekt Red изработуваат продолжение за Cyberpunk

Извршниот директор на компанијата CD Projekt Red – Adam Badowski денес изјави дека фамозната игра Cyberpunk наскоро ќе добие свое продолжение кое што моментално е во многу ран развој. Во својата изјава кажа дека DLC-то Phantom Liberty ќе биде единственото кое што Cyberpunk 2077 ќе го добие и дека повеќе нема да се додава нов

Прочитај повеќе