Поп-култура

Сите детали за Baldur’s Gate 3 Deluxe Edition

Larian Studios официјално ги потврди деталите за Deluxe Edition на Baldur’s Gate 3 во новиот твит. Ќе вклучува физичка копија од играта и комбинација на физички и дигитални ексклузиви кои што изгледаат маестрално! Ова Deluxe Edition ќе биде достапно за 79,99 долари на PC, PlayStation и Xbox. Преднарачките за ова издание се достапни уште веднаш.

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Актерот Doug Cockle се враќа во улогата на Geralt во новата серија на The Witcher

Познатиот актер Doug Cockle храбро се враќа во улогата на Geralt од Ривија во целосно новата анимирана серија за The Witcher, која треба да се појави на Нетфликс кон крајот на 2024 година. Doug Cockle е човекот кој што го оживеа Geralt и го претстави на публиката уште во 2007 година, уште од првата игра.

Прочитај повеќе
Поп-култура Nintendo

The Legend of Zelda добива Игран Филм

Нов игран филм од франшизата The Legend of Zelda е официјално потврден од Nintendo. Nintendo со години се спремаше да ги адаптира своите ликови надвор од игрите, делумно затоа што адаптациите за игри имаат досие дека се прилично слаби. Nintendo дури го имаат еден од најозлогласените примери на филм адаптиран од видео игра – Super

Прочитај повеќе
PlayStation Поп-култура

Режисерот на филмот “Ghost of Tsushima” изјави дека сценариото е готово и спремно за снимање

Chad Stahelski, легендарниот каскадер, продуцент и режисер кој стои зад филмовите како John Wick, Deadpool и The Wolverine, даде монументално ажурирање за состојбата на филмот Ghost of Tsushima. Станува збор за страствен проект на Stahelski на кој тој работи веднаш по објавувањето на играта во 2020 година, и, наводно, има неизмерно добро привлекување. Во интервју

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Листа на 10-те најскапи филмови некогаш направени

Една од најскапите индустрии во светот, филмскиот бизнис постојано ги зголемува своите приходи, како и трошоците за производство за да биде во тек со новите технолошки и содржински барања на гледачите и филмаџиите. Поради ова, повеќето филмови на оваа листа се од изминатите неколку години. Со големите буџетски холивудски филмски компании како Дизни, Амазон и

Прочитај повеќе
Поп-култура

Почина актерот Matthew Perry, ѕвездата од култникот ситком FRIENDS

Ѕвездата на еден од најголемите ситкоми „Пријатели“ Метју Пери, кој го запозна светот со симпатичниот лик на Чендлер Бинг во сега веќе класичната серија, почина на 54-годишна возраст… Според извештајот на TMZ, велат дека актерот бил пронајден во неговиот дом во областа Лос Анџелес, и се чини дека Пери се удавил во неговото џакузи или

Прочитај повеќе
Поп-култура

South Park направија шала со Baldur’s Gate 3

Телевизијата не е веќе тоа што беше , но сепак се добива шмек и возбуда кога се гледа South Park на телевизија како референца за нешто што сте го направиле. На никого не му беа потребни груби момчиња од цртан филм за да потврдат дека Baldur’s Gate 3 постигна огромен успех, но шегата за cross-dimensional

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Серијата Fallout ќе има премиера во Април 2024

Пред некое време на интернет протече првиот тизер/трејлер за ТВ серијата Fallout на Amazon, а сега конечно имаме официјална информација за датумот на премиера на серијата. На официјалната Твитер страница на Fallout се појави тизер кој го откри датумот на премиера на првата епизода од серијата. Како што можете да видите подолу, ТВ серијата Fallout

Прочитај повеќе
Поп-култура

Сите новости кои беа најавени на New York Comic Con 2023

Конечно пристигна New York Comic Con 2023 и во оваа статија ќе ги видите сите најголеми најави од целиот настан во изминатите 3 дена! NYCC започна силно со откривањето на сосема нова аниме серија од франшизата на Dragon Ball во Dragon Ball: Daima, две големи откритија од универзумот на The Walking Dead и многу повеќе!

Прочитај повеќе
Поп-култура

Во изработка е Анимиран Филм за “Stray”

Stray се покажа како неверојатен феномен кога беше објавена минатиот јули, а сега малото маче и неговите роботски другари се упатуваат на големиот екран. Девелоперите од Annapurna ги објави плановите за развој на анимиран филм базиран на хит инди играта. Според Entertainment Weekly, Annapurna Animation новиот оддел за анимирани филмови на компанијата, ја следи својата

Прочитај повеќе