Поп-култура Филм

Листа на 10-те најскапи филмови некогаш направени

Една од најскапите индустрии во светот, филмскиот бизнис постојано ги зголемува своите приходи, како и трошоците за производство за да биде во тек со новите технолошки и содржински барања на гледачите и филмаџиите. Поради ова, повеќето филмови на оваа листа се од изминатите неколку години. Со големите буџетски холивудски филмски компании како Дизни, Амазон и

Прочитај повеќе
Поп-култура

Почина актерот Matthew Perry, ѕвездата од култникот ситком FRIENDS

Ѕвездата на еден од најголемите ситкоми „Пријатели“ Метју Пери, кој го запозна светот со симпатичниот лик на Чендлер Бинг во сега веќе класичната серија, почина на 54-годишна возраст… Според извештајот на TMZ, велат дека актерот бил пронајден во неговиот дом во областа Лос Анџелес, и се чини дека Пери се удавил во неговото џакузи или

Прочитај повеќе
Поп-култура

South Park направија шала со Baldur’s Gate 3

Телевизијата не е веќе тоа што беше , но сепак се добива шмек и возбуда кога се гледа South Park на телевизија како референца за нешто што сте го направиле. На никого не му беа потребни груби момчиња од цртан филм за да потврдат дека Baldur’s Gate 3 постигна огромен успех, но шегата за cross-dimensional

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Серијата Fallout ќе има премиера во Април 2024

Пред некое време на интернет протече првиот тизер/трејлер за ТВ серијата Fallout на Amazon, а сега конечно имаме официјална информација за датумот на премиера на серијата. На официјалната Твитер страница на Fallout се појави тизер кој го откри датумот на премиера на првата епизода од серијата. Како што можете да видите подолу, ТВ серијата Fallout

Прочитај повеќе
Поп-култура

Сите новости кои беа најавени на New York Comic Con 2023

Конечно пристигна New York Comic Con 2023 и во оваа статија ќе ги видите сите најголеми најави од целиот настан во изминатите 3 дена! NYCC започна силно со откривањето на сосема нова аниме серија од франшизата на Dragon Ball во Dragon Ball: Daima, две големи откритија од универзумот на The Walking Dead и многу повеќе!

Прочитај повеќе
Поп-култура

Во изработка е Анимиран Филм за “Stray”

Stray се покажа како неверојатен феномен кога беше објавена минатиот јули, а сега малото маче и неговите роботски другари се упатуваат на големиот екран. Девелоперите од Annapurna ги објави плановите за развој на анимиран филм базиран на хит инди играта. Според Entertainment Weekly, Annapurna Animation новиот оддел за анимирани филмови на компанијата, ја следи својата

Прочитај повеќе
PlayStation Поп-култура Серии

Сите инфомрации за PlayStation Portal, Pulse Elite и Pulse Explore

PlayStation го откри дека спремаат нови безжичните слушалки претходно ова лето, но не откри многу за нив освен што тие можат да се поврзат со PlayStation 5, PC и Мобилни. Сега, Sony не само што ја подигнаа завесата за својот нов уред за Remote Play – PlayStation Portal, туку и два нови аудио уреди што

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Многу нови информации за серијата Fallout на Prime

Amazon Studios конечно споделија кога треба да ја очекуваме серија Fallout заедно со првите детали поврзани со мистериозното шоу. Уште во 2020 година Amazon ги купи правата од Bethesda да прават Fallout серија. Во летото 2022 година, снимањето на серијата конечно започна пред да заврши во првата половина од оваа година. И додека фановите оттогаш

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Hot Wheels бараат режисер за филмот по успехот на Barbie

Barbie доминира на Бокс Офисот, буквално ги сврте брзините во Warner Bros. кога станува збор за филмовите базирани на играчките на Mattel. Наводно, Hot Wheels е следниот бренд што доаѓаат во WB од Mattel, а најновите вести се дека студиото веќе бара режисери за филмот Hot Wheels, додека потрагата по писатели и актерска екипа е

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Во план е изработка на уште еден Uncharted филм со Tom Holland

Судбината на виртуелниот свет на Uncharted франшизата се уште не е позната, а истото не може да се каже и за филмскиот свет на Uncharted. Имено, добивме индикација дека авантурите започнати во филмот Uncharted од 2022 година би можеле да продолжат во догледна иднина, и има шанса ова да стане еден голем филмски универзум. Сепак

Прочитај повеќе