Технологија

Unreal Engine 5 е сега достапен за секого и доаѓа со Lyra, новиот Shooter DEMO

Epic Games официјално го објави Unreal Engine 5, моторот за развој на игри што првпат го претстави во 2020 година.

Прочитај повеќе
Новости

Ezio и Eivor од Assassin’s Creed доаѓаат во Fortnite неделава

Ezio Auditore и Eivor Varinsdottir од Assassin’s Creed II (и Brotherhood и Revelations) и Assassin’s Creed Valhalla, соодветно, ќе се

Прочитај повеќе
Новости

Девелоперeрите за Witcher 4 (CD Project Red) објаснуваат зошто користат Unreal Engine 5

CD Projekt Red го користи Unreal Engine 5 на Epic за да го напојува The Witcher 4, но партнерството на

Прочитај повеќе
Поп-култура Xbox

Во припрема е Halo Cookbook од авторот на Destiny и Street Fighter книгите

Од авторот зад Destiny: Официјалниот готвач и Street Fighter: The Official Street Food Cookbook, доаѓа уште еден готвач на тема

Прочитај повеќе
Nintendo

Super Hydorah добива физичка копија за Nintendo Switch

Limited Run Games објавија дека Super Hydorah добива физичко издание на Nintendo Switch. Додека Super Hydorah добива физичко издание на

Прочитај повеќе
Новости

Ubisoft наводно работат на Hero Shooter Battle Royale

Новиот извештај наведува дека Ubisoft не е готов од обидот да се пробие во просторот на Battle Royale, со нов

Прочитај повеќе
Новости

Tales Of Aries: Нема никакви планови за продолжение

Tales of Arise е одлична игра – таа е една од игрите со највисока рецензија на Game Informer за 2021

Прочитај повеќе
Новости

Trek to Yomi пристигнува во мај 2022

Издавачот Devolver Digital и развивачот Flying Wild Hog најавија лансирање на Trek to Yomi во мај 2022 година. Додека Trek

Прочитај повеќе
Xbox

Life is Strange: True Colors доаѓа на XBOX GamePass за месец април со уште некои игри

Life is Strange: True Colors е следното големо дополнување на Xbox Game Pass Најновиот влез во наративната авантуристичка серија за

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Marcel The Shell With Shoes On – A24 трејлер

Marcel the Shell with Shoes On дебитираше нов трејлер оваа недела. А24 на гледачите им даде поглед на топлата мала

Прочитај повеќе