PlayStation

Излезе листата на PS Plus за април

По вчерашните гласини, Sony сега официјално ја претстави гејмерската линија PS Plus четврти месец. Игрите кои ќе доаѓаат со претплата

Прочитај повеќе
Поп-култура

Најдобрите ТВ серии од 2022, до сега…

Сме само дел од годината и 2022 е веќе апсолутно преполна со нови претстави. За разлика од другите најдобри списоци

Прочитај повеќе
Nintendo

Продолжението на Breath Of The Wild е одложено за 2023, Nintendo се извинува за ова

Ве молиме, не пукајте во гласникот. Продолжението на Легендата за Zelda: Breath of the Wild е одложено до пролетта 2023

Прочитај повеќе
Технологија

NASA планира да може секој да оди на МАРС до 2040 година

Внимавај, Марс! Земјаните планираат да ги стават своите чизми насекаде низ вас до 2040 година и можеби ќе имаме средства

Прочитај повеќе
PlayStation

CEO на PlayStation изјави дека First-Party игрите нема да излегуваат на Day 1 на PS Plus

По откривањето на Sony на неговото обновување на PlayStation Plus за кое се шпекулира, кое ги комбинира карактеристиките на Plus

Прочитај повеќе
Новости

Diablo IV има спремено повеќе од 150 Dungeons, рачно изработени и процедурални

Blizzard Entertainment потврди дека Diablo IV има над 150 зандани, а тоа вклучува и рачно изработени и процедурални зандани за

Прочитај повеќе
Новости

Jessie Buckley ќе ја има главната улога во The Dark Pictures Anthology: The Devil In Me

Антологијата на Dark Pictures: The Devil In Me е претстојниот дел од колекцијата хорор игри на Supermassive Games и финалето

Прочитај повеќе
Друштвени игри

Game Theory ја претстави малата маса за играње на друштвени игри

Посебните маси за игри на маса веќе некое време добиваат на пареа, нудејќи приспособени решенија за играчите кои сакаат понијансирани

Прочитај повеќе
Новости

Bill Clinton има интересно појавување во Guilty Gear Strive

Guilty Gear Strive започна минатото лето и сè уште е силно со DLC ликовите и Evo борбените турнири. Се обложувам

Прочитај повеќе
Новости

Everybody’s Golf Online ги гаси своите сервери во септември 2022

Ако сте ги посетувале линковите на интернет во Everybody’s Golf, вашите денови на зелено сега се одбројани. Sony објави дека

Прочитај повеќе