PlayStation

Hideo Kojima конечно го даде одговорот за купување од страна на PlayStation

Hideo Kojima конечно го даде одговорот за големото прашање, и дознавме дека негираше дека неговото студио е купено од PlayStation по интензивните шпекулации. Хидео Коџима тесно соработува со Плејстејшн од крајот на 2015 година. Носителот на платформата се сврте по неговото заминување од Konami и го финансираше неговиот прв проект, Death Stranding. Иако тесно соработуваше […]

Прочитај повеќе
Новости

Студиото Tango Gameworks работат на целосно нов наслов кој што ќе биде тотално различно од хорор

Tango Gameworks моментално го слави објавувањето на GhostWire: Tokyo, кое денес излезе на PlayStation 5 и PC, но студиото веќе се подготвува за идните наслови. Имено, оние кои ќе ги покажат силните страни на студиото во жанрови освен хорор. Во новото интервју за јапонското списание за игри Famitsu, поранешниот директор на Resident Evil, а сега […]

Прочитај повеќе
PlayStation

PlayStation го купи новото студио на Jade Raymond, Haven Studios

Sony Interactive Entertainment го купи Haven Entertainment Studios Inc., новото студио на Jade Raymond кое беше основано пред само една година. Ова студио исто така ќе биде првото First-Party студио на PlayStation со седиште во Канада и ќе продолжи да го води Raymond, кој ги основа Ubisoft Toronto и Motive Studios (EA) и е еден […]

Прочитај повеќе