PlayStation

Insomniac Games потврди неколку детали за Marvel’s Wolverine

Со Marvel’s Spider-Man 2 сега на PlayStation 5, фокусот на Insomniac Games навидум почна да се префрла на нивната следна игра – Wolverine. Играта првпат беше најавена на PlayStation Showcase 2021 година со краток тизер и оттогаш е во главите на обожавателите. Во интервју за Kinda Funny во петокот, директорот на Spider-Man 2, Брајан Интихар

Прочитај повеќе
PlayStation

Marvel’s Spider-Man 2 е најбрзо продаваната PlayStation ексклузива

Најновата ексклузива на PlayStation навистина ги освои срцата на гејмерите и критичарите низ светот, но нешто дополнително, Marvel’s Spider-Man 2 може да се пофали и со импресивен комерцијален успех кој што ја направи играта да е најбрзо продаваната PlayStation ексклузива во историјата! Sony Interactive Entertainment и Insomniac Games се пофалија со продажните резултати на ексклузивата

Прочитај повеќе
Игрици

Следната игра на Insomniac Games во светот на Spider-Man би била со Venom

Дали би можеле да ја видиме следната игра во светот на Marvel’s Spider-Man од Insomniac Games да биде во протагонистичка улога со Venom? Според наративниот директор на Marvel’s Spider-Man 2, Jon Paquette, таа опција е многу голема, и изгледа после издавањето на Marvel’s Wolverine тоа ќе биде главната цел на студиото! Во интервју за Insider,

Прочитај повеќе
Рецензии

Marvel’s Spider-Man 2 Рецензија – Ништо повеќе од само Нова Приказна

Сите ние коишто порано бевме Нрдови и Гикови бевме буквално заебавани од сите останати, но денес да си Гик или Нрд си многу поголем фраер од што било. Многу ми е драго што овие работи навистина се променија во светот бидејќи нашите херои од детството како на пример Spider-Man денес е мејнстрим и фаца! Поради

Прочитај повеќе
PlayStation

Нов трејлер за Spider-Man 2 со Harry Osborn и Venom

Денес на најголемиот настан за Гикови и Нрдови “San Diego Comic-Con” ѕверките од Insomniac Games го претставија новиот трејлер каде што влегуваме длабоко во приказната на Spider-Man 2. Пред само некое време на последниот PlayStation Showcase добивме голем трејлер со гејмплеј од играта, но сега малку повеќе ни раскажува за самата приказна. Можеби најизненадувачкото нешто

Прочитај повеќе
PlayStation

Marvel’s Spider-Man 2 Пристигнува во Септември

Изгледа дека еден значаен актер кој треба да се појави во Marvel’s Spider-Man 2 можеби штотуку го прикажа претстојниот месец на објавување на продолжението на играта за PlayStation 5. Во моментов, и PlayStation и развивачот Insomniac Games се обврзаа само да го објават Spider-Man 2 во одреден момент во текот на есента 2023 година. И

Прочитај повеќе
Рецензии

Рецензија: Marvel’s Spider-Man Remastered PC

Sony полека го гради својот каталог на PC портови од игри кои беа first-party PS4 игри, а сега со Marvel’s Spider-Man Remastered, ги имаме најголемите до сега. Оваа игра нема потреба од вовед. Ремастерот на PlayStation 5 значително се подобри во однос на оригиналот од 2018 година со нови модели на лицата на карактерите кои

Прочитај повеќе