Поп-култура Филм

Има шанса да го видиме John Cena во улога на Link во играниот филм The Legend of Zelda

John Cena веројатно прави многу добар тизер дека ќе ја има главната улога на Link во играниот филм The Legend of Zelda! Откако кечерот кој стана актер објави слика без контекст на Линк од оригиналната игра за NES од 1986 година на својот Инстаграм. Фановите веднаш почнаа да трчаат со сугестија дека Цена може да

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Потврдени се четири нови актери за втората сезона на The Last of Us

Штотуку беше потврдено кој ќе го игра најголемиот дел од групата пријатели на Аби во The Last of Us за втората сезона која треба да ја видиме во 2025 година. Во моментов, снимањето за сезоната е започнато и најголемите улоги кои се снимаат моментално се со Педро Паскал и Бела Ремзи. Последни информации што знаеме

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Until Dawn добива Филмска Адаптација

Until Dawn, интерактивниот хорор хит од Supermassive Games, официјално добива филмска адаптација, изјави медиумот The Hollywood Reporter. Филмскиот режисер Дејвид Ф. Сандберг ќе биде режисер на адаптацијата. Публиката најверојатно ќе го препознае Сандберг од филмовите од – Shazam. Сепак, Сандберг е познат и по хорор филмовите како што се Lights Out и Annabelle: Creation. Познати

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Martha is Dead добива Филмска Адаптација

Во новото соопштение за медиумите, издавачот Wired Productions објави дека Martha is Dead, инди-хитот од 2022 година од развивачот LKA, добива филмска адаптација. Martha is Dead е психолошка хорор игра сместена во Италија за време на Втората светска војна. Истражува различни драматични, чувствителни теми за траумата и војната додека Џулија ја бара вистината за смртта

Прочитај повеќе
Филм

Актерот Jack Black ќе го игра Steve во Филмската Адаптација на Minecraft

Актерот Џек Блек потврди дека ќе биде во филмот за Minecraft со новата објава на Инстаграм. Адаптациите на видео игрите се големи како филмовите за суперхерои овие денови. Индустријата за игри е значително поголема од речиси секоја друга забавна индустрија во однос на приходите, па дури и досегот во некои случаи. Тој е неверојатно достапен

Прочитај повеќе
Поп-култура

Адаптацијата на Cyberpunk 2077 на големото платно треба да ја видиме во 2025 година

Уште во октомври, CD Projekt Red најави нов проект кој што треба да е адаптиран игран филм базиран на Cyberpunk 2077. Во тоа време, многу малку информации беа откриени; не ни знаеме дали овој проект ќе биде стриминг серијал или филм! Едно нешто што CD Projekt Red го откри е дека проектот е во развој

Прочитај повеќе
Колумна

Серијата Tomb Raider на Amazon го додава писателот на WandaVision во својот тим

Писателката Меган Мекдонел, која работеше на проектите на Марвел, WandaVision и The Marvels, се приклучи на тимот кој работи на ТВ серијата Tomb Raider на Amazon. Во неодамнешниот извештај на Variety, медиумот го потврди вклучувањето на МекДонел во серијата. Кога разговараше за нејзиното пошироко портфолио, Мекдонел рече дека често зема инспирација од сопствените искуства кога

Прочитај повеќе
Поп-култура Филм

Следната година го добиеме вториот дел на филмот Mortal Kombat

Сега кога штрајкот на актерите заврши, продукцијата продолжи на повеќе филмови, вклучувајќи го и Mortal Kombat 2. Продолжението почна да се снима во јуни, а актерот Karl Urban сподели нова фотографија на Инстаграм од сетот со актерите. На фотографијата Urban се гледа заедно со неколку негови колеги, со натпис „Се вративме бејбе!“ Минатиот месец беше

Прочитај повеќе
Рецензии Филм

Sonic The Hedgehog 2 – Брзо трчање низ приказната на игрите, но трчање со потешкотии

Sonic + Tails + Knuckles + Доста непотребни улоги и карактери Нешто што навистина долго време не може да се погоди како што треба и веројатно уште подолго време ќе биде така е адаптација од игра во филм. Сите сме свесни колку ужасни адаптации има од познати гејминг франшизи во филмови или серии. Нешто што

Прочитај повеќе