PlayStation

Spider-Man 2 ќе биде лудило игра! Сите новости од State of Play

Креативниот директор Bryan Intihar сподели секакви нови детали за Spider-Man 2 за време на вчерашниот PlayStation State of Play. Додека ја прикажуваше новата игра, Intihar сподели голема листа со детали за Spider-Man 2, која можете да ја видите подолу. Marvel’s Spider-Man 2 пристигнува на 20 октомври ексклузивно на PlayStation 5! За жал на PS4 нема

Прочитај повеќе
Xbox

Играта Redfall за малку ќе била PS5 Ексклузива

Девелоперите од Arkane Studios потврдија дека верзијата за PlayStation 5 на нивната претстојна игра – Redfall, била уште во почетокот во развој за таа конзола како ексклузива Во моментов, Bethesda треба да ја објави Redfall само на платформите Xbox Series X, Xbox Series S и PC. Сепак, пред Bethesda целосно пред да беа купени од

Прочитај повеќе
Новости

SF хоророт Quantum Error е жив и има нов Story Trailer

Бидејќи цела година не слушнавме ништо ново за SF хорор шутерот Quantum Error, многумина целосно заборавија на тоа. Но, точно една година откако видовме долга демонстрација на игра, студиото TeamKill Media одлучи да не изненади со нов триминутен трејлер со приказна, кој се состои од прилично голема количина на игра што работи на Unreal Engine

Прочитај повеќе
Новости

Deliver Us Mars, атмосферскиот Sci-Fi продолжеток на Deliver Us The Moon кој ќе биде на црвената планета

Deliver Us Mars е новонајавеното продолжение на научно-фантастичната авантуристичка игра од 2019 година, Deliver Us The Moon. Според насловот, овој пат сте фрлени на Црвената планета на мисија да ја спасите човечката раса од истребување. Сместен 10 години по настаните на „Избави нè Месечината“, човештвото е на последните нозе. Сигнал за помош од Марс ги

Прочитај повеќе