Deliver Us Mars, атмосферскиот Sci-Fi продолжеток на Deliver Us The Moon кој ќе биде на црвената планета

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Deliver Us Mars е новонајавеното продолжение на научно-фантастичната авантуристичка игра од 2019 година, Deliver Us The Moon. Според насловот, овој пат сте фрлени на Црвената планета на мисија да ја спасите човечката раса од истребување.

Сместен 10 години по настаните на „Избави нè Месечината“, човештвото е на последните нозе. Сигнал за помош од Марс ги привлекува астронаутот протагонист и екипажот Зефир да истражат, каде што наоѓаат бродови од човечки колонии во рацете на мистериозната фракција наречена Надворешна. Тие ќе треба да ги вратат овие бродови, а истовремено да најдат одговори за тоа што се случува на планетата.

Деталите за играта се ретки, но за да се преживее непростливиот пејзаж на Марс е потребен спој на решавање на загатки и борба, слично како првата игра. Атмосферата и моќното чувство на изолација и интрига го дефинираа Deliver Us The Moon, а Издадете нè Марс изгледа нема недостаток на ниту еден елемент.

Избави нè Месечината беше нешто како скриен скапоцен камен и со нетрпение очекуваме да видиме како „Избави нè Марс“ ќе се надоврзе на таа силна основа. Играта „доаѓа наскоро“ според развивачот Keoken Interactive, но знаеме дека ќе биде достапна на PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One и PC.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

PlayStation претстави нов трејлер пред објавувањето на God of War Ragnarök.

Овој трејлер, насловен Myths of Midgard, нуди кратко резиме на епот на God of War од 2018 година. Во него глуми Felicia Day, додека таа ја раскажува досегашната приказна за Кратос и Атреус. Во текот на прераскажувањето, кое изобилува со навистина прекрасни уметнички дела, има и мали „изненадувања“ од Мимир што го знае сето тоа.

Има и нов блог за PlayStation кој ја детализира приказната, иако се разбира сето тоа завршува пред да започне Рагнарок. God of War Ragnarök треба да излезе во среда, 9-ти ноември и за PlayStation 4 и PS5.

Пред ова издание, Sony ги детализираше различните изданија што играчите ќе можат да ги добијат. Ова го вклучува и Jotnar Edition, чија цена е 230 долари. За ова, ќе добиете многу фенси физички предмети и дигитален код за играта – но без диск. Како што, за жал, стана норма, сепак, веќе го искористуваат ентузијазмот на обожавателите за серијата God of War, со ограничено издание на верзии на God of War Ragnarök кои се појавуваат на сајтови како што е eBay за повеќе од двојно повисока цена од малопродажбата.