Рецензии Поп-култура Серии

The Lord of the Rings: The CRINGE of Power – Рецензија на чудната адаптација од Amazon

Ете, се случи. Беше, помина и многу ми е жал што морам да кажам дека ова беше еден од најскапите неуспеси што сум ги видел, неуспех во премногу погледи. Од каде да почнам да зборувам… Би требало да е доволно само да кажам дека серијава е лоша, но сепак, се работи за серија која инволвира

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Dragon Age: Absolution – Новата анимирана серија на Netflix

Обожавателите на Dragon Age имаат со што да се задоволат додека го чекаат Dragon Age: Dreadwolf. Денес, на Netflix Geeked Week, го добивме нашиот прв поглед на новата анимирана серија од BioWare заснована на нејзината сакана сопственост наречена Dragon Age Absolution. Прикажа кул анимиран стил и нови ликови во универзумот. Сепак, не беше потврдено дали

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Протекоа многу инфорамции за Horizon серијата која ја припремаат Netflix

Релативно неодамна дознавме за претстојната ТВ адаптација на серијалот од Guerrilla – Horizon, но веќе деталите за концептот на серијата, приказната и што да очекуваме протекоа во јавност. Според инсајдерот во индустријата Jeff Grubb, ТВ-шоуто на Netflix ќе го носи името “Horizon 2074” и ќе биде „поделено помеѓу временската линија што ја гледате во игрите

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Целосно се испланирани 5 сезони за The Lord of the Rings: The Rings of Power

Писателите на „The Lord of the Rings: The Rings of Power“ на „Прајм видео“ се на долг рок. Серијата сè уште не дебитирала, но веќе има припремено две целосни сезони од страна на Amazon. Сепак,J.D. Payne изјави за Empire Magazine дека нивните планови за шоуто одат многу подалеку од тоа. Пет сезони на „Rings of

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Серијата Lord of The Rings на Amazon Prime не се обидува да е конкуренција на трилогијата на Peter Jackson

Трилогијата „Lord of the Rings“ на Peter Jackson ги постави стандардите за современото снимање на филмови, адаптирајќи го досега невозможното пренесување на книги во живо во инстант класици. Бидејќи Amazon Prime е подготвен да ги прикаже жителите на Middle-Earth уште еднаш со The Lord Of The Rings: The Rings of Power, се зголемува притисокот за

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

HBO ја гасат серијата Raised By Wolves после само две сезони

HBO Max ја откажа серијата Raised by Wolves по само две сезони, иако продуцентите се надеваа дека серијата ќе продолжи на друго место, а една од ѕвездите на серијата активно им се додворува на фановите на социјалните мрежи со надеж дека ќе можат да притиснат некого да ја купи и донесе крајот на серијата на

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Првиот трејлер за DC’s Gotham Knights на The CW

Gotham Knights официјално се упатени на телевизија. Денес, фановите беа почестени со првиот тизер трејлер за Gotham Knights, новата играна серија што треба да дебитира некаде во 2023 година. Gotham Knights е една од трите нови серии што мрежата ги планира за сезоната 2022-2023, вклучувајќи го и приквелот на Walker – Walker: Independence and the

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Премиерата на серијата The Last of Us на HBO наводно ќе биде на самиот почеток од 2023 година

Расте возбудата за серијата на HBO The Last of Us. Оваа адаптација на познатиот серијал Naughty Dog сè уште го нема првиот трејлер. Протекоа видеа од снимањето и неколку фотографии, убедија многу фанови дека нè очекува вистинско уживање. Но, едно од прашањата на кои треба да одговориме што е можно поскоро е кога точно ќе

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

She-Hulk – Официјален трејлер

Marvel Cinematic Universe ќе стане сензационален, бидејќи првиот трејлер за She-Hulk официјално пристигна. Студиото Марвел ги изненади фановите денес со откривањето на првиот целосен трејлер од претстојната серија, кој се очекува да дебитира на Дизни + подоцна оваа година. Снимката им дава на фановите најдобриот поглед досега на Jennifer Walters / She-Hulk (Tatiana Maslany) и

Прочитај повеќе
Поп-култура Серии

Star Wars: The Acolyte – Се што знаеме до сега

Иднината на универзумот на Star Wars цвета на Disney+, со голем број акциони и анимирани серии сместени во таа големата галаксија што е фар фар авеј! Една од најинтригантните серии што го погоди тој список е Star Wars: The Acolyte, шоу кое што ќе биде сместено за време на падот на ерата на High Republic.

Прочитај повеќе