Новости

Norman Reedus потврди дека Death Stranding 2 е во изработка

Дознавме дека Norman Reedus навидум ја потврди изработката на Death Stranding 2 во ново интервју зборувајќи за неговите минати и сегашни дела. Новото интервју (via Leoedit.com) има интерсно делче каде Norman Reedus навидум ја потврдил припремата на Death Stranding 2. Кога беше прашан за последната сезона на Walking Dead, Reedus беше прашан за снимањето на […]

Прочитај повеќе
Новости

Next-Gen верзиите на The Witcher 3 доаѓаат во Q4 2022

Next-Gen верзиите на The Witcher 3: Wild Hunt се „планирани“ да излезат во Q4 2022 година, објави од развивачот CD Projekt Red (Q4 значи од прилика крајот на 2022 година). Претходно, CDPR го таргетираше лансирањето во Q2 2022 за бесплатно ажурирање, но го турна објавувањето во април без да се обезбеди нов датум. Заедно со […]

Прочитај повеќе
Новости

Warframe наскоро добива продолжение – Soulframe

Warframe (2) ќе биде Souls игра? Или воопшто нема да е побрзана со Warframe Warframe е на пазарот веќе долго време, и играта е на исто прекарасно ниво од нејзиното ланисрање до денес. Инвеститорот, Digital Extremes, има намера да ја одржува играта и да работи во наредните времиња, но тоа не значи дека не истражува […]

Прочитај повеќе
Новости

Remedy работат на две нови игри сместени во светот на Control

Remedy Entertainment во последно време имаат полни раце работа. Заедно со Alan Wake 2 работат на преработки на првите две игри на Max Payne, а се шпекулира дека спремаат и некоја Doctor Strange игра. Но, тоа дефинитивно не е се, бидејќи ова финско студио веќе некое време работи на два нови проекти лоцирани во светот […]

Прочитај повеќе
Новости

Нова сурвајвл игра со Фински Фолклор – Among The Trolls

Издавачот 505 Games и развивачот Forbidden Studios ја објавија авантуристичката игра со преживување на финскиот фолклор „Among the Trolls“. Among the Trolls доаѓа на PC преку Steam Early Access некаде во 2022 година. Погледнете го трејлерот за играта: Преглед на играта: Among the Trolls Among the Trolls is a first-person, survival, action-adventure game where the […]

Прочитај повеќе
Новости

Новата Tactical Crusader стратегиска игра – The Valiant

Издавачот THQ Nordic и развивачот KITE Games ја објавија The Valiant, нова тактичка стратешка игра поставена во крстоносните војни. The Valiant е во развој за PC (преку Steam), Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 и PlayStation 5. Датумот на објавување засега не е потврден. Прекрасниот трејлер за играта: Гејмплеј трејлер од играта: Преглед на […]

Прочитај повеќе
Новости

Techland изработуваат нова AAA Open-World Fantasy RPG со поранешни работници од CD Project Red

Techland развиваат нов AAA Fantasy Open-World RPG заедно со поранешниот персонал на CD Projekt RED, објавија утрово издавачот и развивачот. Techland вели дека развојниот тим е предводен од клучните фигури зад некои од „најголемите RPG-и во модерната историја“, вклучувајќи го и наративниот режисер кој стои зад „The Witcher III: Wild Hunt’s Bloody Baron questline“, Karolina […]

Прочитај повеќе
Новости

FIFA замина во историјата, од сега е EA Sports FC

Браво за името. По речиси 30 години партнерство, EA Sports и ФИФА, се разделуваат по издавањето на овогодинешната фудбалска видео игра. Најавата доаѓа од блог пост на Electronic Arts кој открива што е следно за франшизата. Првата нова игра што ќе го носи името EA Sports FC ќе биде издадено во 2023 година. Во соопштението, […]

Прочитај повеќе
Новости

Нова Lord Of The Rings Mobile RPG игра од EA

Electronic Arts се враќаат во бизнисот со игрите сместени во светот на „The Lord of The Rings“, објавувајќи партнерство денес со Middle-earth Enterprises за нов мобилен наслов. Името на оваа мобилна Free-To-Play игра ќе биде The Lord of the Rings: Heroes of Middle-Earth. EA’s Capital Games, студиото зад насловот кој е вреден милијарда долари – […]

Прочитај повеќе
Новости

miHoYo лансираа веб-страна која го одбројува претставувањето на нивната нова игра – Zenless Zone Zero

Креаторите на мегапопуларната игра Genshin Impact – miHoYo лансираа веб-страна каде што се прикажува одбројувањето на нивната нова игра која што ќе го носи името Zenless Zone Zero. Играта треба да биде прикажана и претставена на 13ти мај. На веб-страницата имаме CRТ телевизор што ги емитува следните „Ударни вести“: A sub-Hollow has suddenly appeared on […]

Прочитај повеќе