Новости

Diablo 2 Resurrected Remastered Cinematics се тука и тие се неверојатни

Early access BETA за Diablo 2: Resurrected започнува кон крајот на оваа недела и ја вклучува сосема новата кинематика на играта. Но, не треба да чекате за да ги гледате, бидејќи развивачот Blizzard пред време го објави кинематиката Act I an Act 2 – и тие изгледаат неверојатно. Тие покажуваат огромно подобрување во однос на

Прочитај повеќе
Новости

Поранешен про играч на League of Legends изјави дека тренерот кој што сега е избркан од работа буквално на секого му барал пари

Северноамериканската е-спорт организација Team SoloMid (TSM) на 18 март го отпушти својот тренер во Лигата на легендите и шеф за развој на играчи, Zhang ‘Peter Zhang’ Yi, во LoL esports, работеше и со Team Liquid, Echo Fox и LMQ. Изјавата на ТСМ за отпуштањето, објавена на нејзините различни социјални канали, е клиничка колку што може:

Прочитај повеќе
Новости

Fortnite собрале $36 милиони за помош во Украина за помалку од 48 часа

Epic Games и Microsoft успеаја да соберат неверојатни 36 милиони долари за помалку од 48 часа, кои ќе бидат наменети за хуманитарна помош во Украина. Во текот на викендот, двете компании ветија дека приходите од какви било купувања со вистински пари направени во Fortnite помеѓу 20 март и 3 април ќе бидат наменети за избор

Прочитај повеќе
Новости

Играчите на Far Cry 6 се изненадени со Stranger Things мисија/кросовер

Far Cry 6 на Amazon Luna, Google Stadia, PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S и Xbox Series X добива нова содржина оваа недела, благодарение на хит ТВ-шоуто на Netflix, Stranger Things. И за разлика од некои други содржини на играта по лансирањето, оваа содржина е бесплатна. Додека DLC на Vaas, Pagan Min и

Прочитај повеќе
Новости

Ubisoft наводно работи на Immortals: Fenyx Rising продолжение, но и на тотално нова Price of Persia игра

Бидејќи и оваа година беше откажан саемот Е3, а онлајн верзијата на саемот сè уште е неизвесна, сите очи се насочени кон големите издавачи и нивните планови да презентираат нови игри и проекти оваа пролет/лето. Според најновите извештаи, Ubisoft моментално подготвува сопствена „масовна“ изложба, каде би можела да ги открие досега ненајавените игри, новата игра

Прочитај повеќе
Новости

We Were Here Forever е закажана да излезе во мај 2022

Програмерите Total Mayhem Games објавија дека датумот на објавување We Were Here Forever е поставен за мај 2022 година. Датумот на објавување We Were Here Forever е поставен за 10-ти мај на PC (преку Steam и Epic Games Store), со верзии на конзоли на Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 и PlayStation 5 „наскоро

Прочитај повеќе
Новости

Првото големо ажурирање на Elden Ring додаде повеќе тајни, квестови и луѓето во веќе огромниот свет

Elden Ring го доби ажурирањето V1.03, и иако тој скромен број можеби не сугерира ништо вредно за одбележување, играта всушност тајно додаде и поправи некои прилично големи и важни работи! Прво, а можеби и најнеочекувано, е листата на содржини што се воведени во играта. Како и можноста да се означи името и локацијата на NPC

Прочитај повеќе
Новости

Девелоперите на Until Dawn ја прикажаа својата нова игра – The Quarry

Деелоперите Supermassive Games и паблишерот 2K Games ја прикажаа својата нова хорор игра која што го носи името “The Quarry” од како ја најавија буквално вчера. Во разбој за PC, PS4/5, XBOX Series S/X, новата хорор игра треба да излезе ова лето, а денес го добивме нејзиниот прв официјален трејлер. Од трејлерот може да видиме

Прочитај повеќе
Новости

LEGO најави Back to The Future DeLorean Time Machine сет

После многу долго време на чекање LEGO конечно направи сет од Back to The Future. Сетот ќе биде познатиот DeLorean DMC-12 автомобил од 1981 година кој што беше претворен во временска машина за серијалот Back to the Future. Сетот кој е нумериран како 10300 Back to the Future Time Machine ќе содржи 1,872 парчиња и

Прочитај повеќе
Новости

Godfall добива огромен и бесплатен Update

Godfall ќе добие огромен и бесплатен update кој што ќе се вика ‘Exalted Update’ на 7ми април во секоја верзија на играта (Challenger, Deluxe, Ascended или Base) и тоа на сите платформи. Тоа значи дека ќе биде бесплатен за сите играчи на PS4/5 и PC. Претстојното бесплатно ажурирање од Gearbox Publishing и развивачот Counterplay Games

Прочитај повеќе