PlayStation

Сите игри најавени на јануарскиот PlayStation State of Play

Сите гејмери се секогаш задоволни кога има настани каде што се прикажуваат и најавуваат нови видео игри! Посебно фанатиците на PlayStation се секогаш задоволни кога ќе го има нивниот омилен настан – State of Play. Овој јануарски State of Play може да се пофали со 40мин. контент, но и преполн со 15 игри! Убавината е

Прочитај повеќе
Новости

Нов трејлер и многу новости за Avatar: Frontiers Of Pandora

На вчерашниот PlayStation State of Play го видовме најновиот трејлер за новата игра Avatar: Frontiers Of Pandora. Новиот трејлер ги прикажува импресивните визуелни елементи што нормално дека ги очекувавме од играта, но дополнително со шарена палета што изгледа како прекрасно место за истражување. Исто така, добивме увид на способноста на играчот да јава и да

Прочитај повеќе
PlayStation

Гласини велат дека Game Pass-от на Sony наскоро ќе биде претставен

Според Блумберг, Sony наводно ќе го објави својот одговор на Xbox Game Pass, услуга која во моментов е позната како Спартакус, „уште“ следната недела, според Блумберг. Претходните извештаи велат дека Спартак би можел да биде комбинација од двете тековни претплатни услуги на Sony, PlayStation Plus и PlayStation Now. Блумберг вели дека услугата ќе започне со

Прочитај повеќе
Новости

Deliver Us Mars, атмосферскиот Sci-Fi продолжеток на Deliver Us The Moon кој ќе биде на црвената планета

Deliver Us Mars е новонајавеното продолжение на научно-фантастичната авантуристичка игра од 2019 година, Deliver Us The Moon. Според насловот, овој пат сте фрлени на Црвената планета на мисија да ја спасите човечката раса од истребување. Сместен 10 години по настаните на „Избави нè Месечината“, човештвото е на последните нозе. Сигнал за помош од Марс ги

Прочитај повеќе
PlayStation

Sony велат дека Single-Player игрите остануваат релевантни иако до 2026 планираат да издадат 10 Live-Service наслови

По купувањето на „Haven Studios“ од страна на Sony, Херман Халст од „PlayStation“ зборуваше за иднината на игрите за еден играч, и покрај плановите на компанијата да лансира 10 игри во живо во следните неколку години. Во новото интервју за GamesIndustry.biz каде Џејд Рејмонд и Халст од Haven Studios разговараа за неодамнешната аквизиција, шефот на

Прочитај повеќе
PlayStation

Hogwarts Legacy – Време на излегување и прв гемплеј од играта беше прикажан на State of Play

Hogwarts Legacy – новата игра од светот на Harry Potter која што е во развој за PC, PS4/5, XBOX ONE/S/X, после одредено време се појави на површина за прв пат откако беше прикажана во 2020 година. Во овој State of Play се откри првиот поглед на играта со давајќи опширен преглед на оваа игра, плус

Прочитај повеќе