Поп-култура Филм

Новиот трејлер за Doctor Strange 2 ни ги прикажува Зомби верзиите на Wanda и Stephen

Билетите за следниот голем филм на Марвел, Doctor Strange in the Multiverse of Madness, сега се пуштени во продажба, а пристигна и нов трејлер за филмот за суперхерои. Поставен на морничава репродукција на „All I Have To Do Is Dream“, трејлерот покажува повеќе од Ванда Максимоф АКА Скарлет Вич (Елизабет Олсен) и самиот Доктор Стрејнџ […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Marvel го обновува серијалот на Shang-Chi со насловот “Shang-Chi and The Ten Rings”

Тековната серија Шанг-Чи на Марвел на писателот Џин Луен Јанг и уметникот Маркус То повторно се промовира како Шанг-Чи и Десетте прстени. Јанг ги пишуваше авантурите на Шанг-Чи пред да пристигне играниот филм на Марвел Студио, Шанг-Чи и Легендата за десетте прстени во кината и на Дизни +. Шанг-Чи наиде на откритија за неговото потекло […]

Прочитај повеќе