Новости

Пристигна првиот трејлер за EA Sports FC 25

Играта „EA Sports“ го доби својот прв трејлер заедно со откривањето на карактеристиките што доаѓаат на EA Sports FC 25 оваа година. Во играта оваа година се враќаат Career Modes на менаџер и играч, како и за клубови. Ново за оваа година е долго озборуваниот, сега потврден режим 5v5 Rush. Режимот е достапен во фудбалскиот

Прочитај повеќе
Новости

EA FC 25 пристигнува на 27ми септември

Датумот на објавување на EA FC 25, вториот фудбалски наслов од EA Sports по истекот на лиценцата на ФИФА, протече онлајн многу порано од тоа што требаше да биде најавена. жСпоред луѓето кои што се познати дадта мајнери billbil-kun и dealabs, EA FC 25 треба да излезе на 27 септември. Играта треба да има стандардно

Прочитај повеќе
PlayStation

PlayStation во месец мај ја даваат EA SPORTS FC 24

Sony ги објави бесплатните игри кои доаѓаат на PS Plus за членовите на Essential во мај 2024 година. Почнувајќи од 7 мај, членовите на PS Plus Essential ќе добијат бесплатен пристап до EA Sports FC 24 (PS4, PS5), Ghostrunner 2 (PS5), Tunic (PS4, PS5) и Destiny 2: Lightfall (PS4, PS5). Како и сите месечни игри

Прочитај повеќе
Игрици

F1 24 пристигнува на 31ви мај

EA Sports официјално ја претстави F1 24 на своите фанови со првиот трејлер и листа на нови функции и други новитети. Со лансирање на 31 мај, играта вклучува ремонт на режим на кариера, нов динамичен систем за ракување, ажурирања на кола, Мој тим, Ф1 Свет и повеќе. Почнувајќи од играта, EA Sports Dynamic Handling „го

Прочитај повеќе
Новости Игрици

EA Sports FC 24 пристигнува во Септември – Најново е Мажи против Жени

EA Sports FC 24 беше официјално претставена денеска со нов долг и убав трејлер за самата игра. EA направи еден мал тизер минатата недела за играта, но овој нов трејлер навистина претстави нешто ново (но сепак старо) за како би изгледала играта без целата лиценца на FIFA. Иако тие не го обновуваат фудбалот, EA Sports

Прочитај повеќе
Колумна

EA Sports FC – Наследникот на FIFA

Electronic Arts денес ги откри првите детали поврзани со EA Sports FC, што ќе биде новата фудбалска серија на издавачот која треба да ја видиме во наредните месеци од оваа година. За оние кои потенцијално не се свесни, договорот на EA со FIFA официјално заврши минатата година, што значеше дека FIFA 23 е последното издание

Прочитај повеќе