Колумна

Студиото Bandai Namco откажаа 5 игри кои биле во развој

Bandai Namco откажа пет игри кои беа во развој, откако направија големи промени во структурата за развој во нивното студио. Откритието дојде за време на делот за прашања и одговори од неодамнешниот повик за заработка на компанијата. Во одговорот на прашање кое што беше наменето за како стои Bandai Namco со својата фискална година, беше

Прочитај повеќе
Рецензии

Tekken 8 – Рецензија

Во светот постојат голем број на жанрови на игри кои што дел се наменети за поголема маса на фанови, но дел се поделени и таргетираат ниш публика низ целиот свет. Тепачките игри се на многу интересно ниво бидејќи иако таргетираат некоја одредена ниш публика, сепак тие се наменети за сите фанатици на игри бидејќи сите

Прочитај повеќе
Новости

Elden Ring: Shadow Of the Erdtree пристигнува во февруари 2024

Датумот на објавување на првата експанзија на Elden Ring, Shadow of the Erdtree, протече на еден сајт кој што продава игри на Филипини. Оттогаш, страницата е изгасена и не постои повеќе, но сепак фановите беа премногу брзи и направија скринови. Филипинскоит сајт наречен Datablitz имаше страница за контролер со тематика Elden Ring од трета страна

Прочитај повеќе
Новости

Нов голем гејмплеј од Armored Core 6

Bandai Namco и девелоперите од FromSoftware денес претставија опширен поглед и гејмплеј на играта Armored Core 6: Fires of Rubicon пред нејзиното лансирање подоцна ова лето. По огромниот успех на Elden Ring изминатава година, FromSoftware сака сега да се врати на Armored Core, што е серија на која студиото не работело од 2013 година. И

Прочитај повеќе
Новости

Креаторот на Dragon Ball Akira Toriyama изработува нова игра – Sand Land

Кон крајот на минатата година, Bandai Namco објави дека ќе работат со Akira Toriyama, креаторот на Dragon Ball, за конечно да направи анимација на неговиот хит Sand Land од 2000 година. На Summer Game Fest, конечно беше потврдено дека Bandai Namco исто така работи на видео игра Sand Land која треба да дојде на PS5,

Прочитај повеќе
Игрици

Let Me Solo Her си доби специјален меч од Elden Ring и Bandai Namco

Let Me Solo Her од Elden Ring, играчот кој е познат по тоа што сам им помага на илјадници играчи со еден од најтешките босови на играта, доби уникатен подарок од издавачот Bandai Namco за неговите напори. Играчот доби меч изгравиран со референци на Elden Ring, како и плакета, карта на Lands Between и неколку

Прочитај повеќе