Игрици

Протекоа првите дизајни за новата игра на Wonder Woman од Monolith Productions

На 9ти декември 2021 година, врвните девелопери од Monolith Productions и издавачите WB Games го споделија трејлерот за следната игра на која што работат, и сите беа изненадени кога го видоа карактерот на Wonder Woman. Оттогаш, не знаеме буквално ништо… Ништо не сме слушнале за играта, а камоли нешто да видиме. Но сепак тие работи

Прочитај повеќе
Игрици

Ghostrunner 2 пристигнува во октомври

Издавачите од 505 Games официјално го објавија датумот на лансирање на својата претстојна акциона игра Ghostrunner 2. Уште во 2021 година, 505 Games првично објави дека ќе објави евентуално продолжение на Ghostrunner. Сепак, претходно оваа година на настанот PlayStation Showcase на Sony, првиот трејлер за Ghostrunner 2 конечно беше прикажан заедно со потенцијалната дата –

Прочитај повеќе
Игрици

Играта The Invincible пристигнува во ноември

The Invincible пристигнува овој ноември и фановите едвај чекаат! Поконкретно, издавачот 11 bit Studios и девелоперите Starward Industries открија дека нејзината претстојна Sci-Fi Mystery игра ќе се појави на PlayStation 5, Xbox Series X/S и PC на 6 ноември. Starward Industries објави нов трејлер кој го истакнува овој датум како и нов гејмплеј од играта,

Прочитај повеќе
Игрици

Ветеранскиот дизајнер на Call of Duty David Vonderhaar ги напушти Treyarch после 20 години

David Vonderhaar беше најпознат по неговата работа на серијалот на Black Ops. Најдобрите! Ветеранскиот дизајнер на Call of Duty, David Vonderhaar , кој беше најпознат по серијалот на Black Ops, ги напушти Activision и Treyarch по 18 години. Во својата улога како Дирекот на Дизајн во Treyarch, Vonderhaar работеше на вкупно осум дела на Call

Прочитај повеќе
Игрици

Добиваме прв преглед на PvP делот на Armored Core 6

Ни останува уште една недела до издавањето на Armored Core 6, а сега ги дознавме деталите за претходно ненајавен сегмент. Како и неговите претходници, играта ќе има мултиплеер т.е. PvP битки. Тие ќе можат да се играат во формати 1v1 и 3v3. Во делот на PvP ќе видиме битики со Мекови кои се одвиваат во

Прочитај повеќе
Игрици

THQ ја најавија новата South Park 3D игра

THQ Nordic ја најави најновата игра во South Park светот, South Park: Snow Day. Најавена за време на настанот на THQ, Snow Day се опишува како 3D ко-оп авантура на снежните улици на South Park. Играта ќе излезе во 2024 година за PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S и Nintendo Switch. “An all-new South Park

Прочитај повеќе
Игрици

Final Fantasy VII Ever Crisis доаѓа на мобилни следниот месец

Final Fantasy VII Ever Crisis, мобилниот RPG кој ја прераскажува сагата на најдобрата Final Fantasy игра (сите фанови на франшизата сега вријат) FFVII, конечно доби датум на објавување. Играта првпат беше најавена во февруари 2021 година, и сега официјално дознаваме дека пристигнува на 7ми септември 2023. Ever Crisis доаѓа на iOS и Android на 7

Прочитај повеќе
Игрици

Call Of Duty: Modern Warfare III пристигнува на 10ти ноември

Call of Duty Modern Warfare III пристигнува на 10ти ноември, а денес ги добивме првите новости за играта со првиот трејлер. Activision го потврди денешното откритие минатата недела откако играта протече на интернет. Тизерот не нуди многу, освен датумот на објавување. Платформите не се најавени, но претпоставуваме дека ќе биде на вообичаените што на секои

Прочитај повеќе
Игрици

Играта Wo Long: Fallen Dynasty ќе има некакви колаборации со Nioh и Lies of P

Ако се прашувате како Team Ninja ќе се шири и ќе продолжи да ја одржува Wo Long: Fallen Dynasty во живот во текот на остатокот од годината, новиот roadmap треба да одговори на сите прашања. Во roadmap-от, ни е кажано што ќе доаѓа во играта секој месец во текот на остатокот од годинава, со тоа

Прочитај повеќе
Игрици

Поранешни девелопери на Riot и Blizzard работат на компететивна игра со Аниме и Стрип стил

Mountaintop Studios го објави првиот тизер за својата прва компететивна Аниме пукачка игра која што моментално е во рана фаза на креирање. Mountaintop Studios е релативно ново и младо студио формирано во 2020 година од Nate Mitchell, ко-основач на Oculus. Мичел при креирање на студиото најмногу ангажираше бивши работници на Double Fine, Valve, Naughty Dog,

Прочитај повеќе