Игрици

Tony Hawk изјави дека Activision не сакале да прават римејкови на Tony Hawk Pro Skater 3 & 4

Преработките на Tony Hawk Pro Skater 3 и 4 биле планирани во одреден момент додека издавачот Activision не решиле тоа целосно да се прекине, и тие преработки да се баталат. Оваа вест доаѓа од самиот Tony Hawk, кој разговараше за серијата со стримерот andyTHPS. Според Hawk, „планот“ бил да се развијат римејкови за THPS 3 […]

Прочитај повеќе
Новости

Skate 4 е наводно во фаза на тестирања и можеби ќе ја видиме на почеток од следната година

Скејт 4 би можел да излезе наскоро. По речиси десет години чекање за ново продолжение во оваа серија за скејтбординг на EA, Skate 4 беше најавен во текот на 2020 година. Во тоа време, играта беше во многу рана фаза на развој, но беше доволно фановите да се возбудат и да ја чекаат играта. Инсајдерот […]

Прочитај повеќе