Колумна

Call of Duty слави 20 Години

На овој ден пред 20 години легендите од Infinity Ward на светот му ја претставија една од најдобрите пукачки игри некогаш направени – Call of Duty. Во тој момент беа составен од тим од само 21 вработен во студиото. Од денес ако убрзаме точно 20 години ќе видиме дека франшизата е преполна со наслови, поттикнати

Прочитај повеќе
Игрици

Call Of Duty: Modern Warfare III пристигнува на 10ти ноември

Call of Duty Modern Warfare III пристигнува на 10ти ноември, а денес ги добивме првите новости за играта со првиот трејлер. Activision го потврди денешното откритие минатата недела откако играта протече на интернет. Тизерот не нуди многу, освен датумот на објавување. Платформите не се најавени, но претпоставуваме дека ќе биде на вообичаените што на секои

Прочитај повеќе
Новости

Infinity Ward работи на нова Open World RPG игра

Девелоперите од Infinity Ward познати по креарањето на Call of Duty: Modern Warfare 2, навидум работат на нова Open World RPG игра во нивното студио со седиште во Краков, Полска. Сега исполнетиот оглас за работа (кој беше скриншотнат и објавен на Твитер) рекламираше позиција на наративен директор чии одговорности би вклучиле обезбедување „најдобро наративно и

Прочитај повеќе