Игрици

Акциониот Roguelite Realm of Ink пристигнува на ПЦ и Конзоли

Кинескиот издавач 663 Games и девелоперите Leap Studio и Maple Leaf Studio ја објавија неверојатната акциона Roguelite игра Realm of Ink за конзоли и PC (Steam). Специфичните конзоли не беа објавени. Ќе биде лансирана во 2024 година. Еве преглед на играта, од 663 Games: During the hunt for a cunning Fox demon, the heroine and

Прочитај повеќе
Рецензии Игрици

Loopmancer – Детективот од Cyberpunk е заглавен во Groundhog Day

Во 2020 година излезе играта која што многумина ја чекаа со години, до тој степен што девелоперите мораа да ја издадат премногу рано и испадна еден од најголемите флопови во историјата на гејмингот (за некој и најголемото разочарување). Таа игра се вика Cyberpunk 2077 која што денес е многу подобрена, но сепак луѓето што ја

Прочитај повеќе
PC

Акционата Roguelike Sidescroller игра Ghost Song оваа година пристигнува на PC

За сите оние кои сакаат повеќе Metrodivania игри во ново руво, Humble Games се подготвува да ја објави акционата игра со странично лизгање на Old Moon, Ghost Song. Ghost Song носи приказна за семејство, искупување и храброст придружена со голема доза на акција, позната механика на игра и прецизни контроли кои реагираат. Дел од акцијата

Прочитај повеќе