PlayStation

PlayStation ја претставија Стриминг Конзолата “Project Q”

Sony штотуку го претстави новиот Стриминг Сервис, односно новата Стриминг Конзола, со кодно име Project Q, кој ќе ви овозможи да проследувате игри од вашиот PS5. Хендхелдот ќе биде лансиран подоцна оваа година, објави извршниот директор на PlayStation, Џим Рајан, вечерва за време наPlayStation Showcase. Во најавата за уредот се покажа дизајн сличен на Switch

Прочитај повеќе
Игрици

Project Q – Убиецот на Fortnite и Overwatch од Ubisoft?

Ubisoft официјално ја најави нивната нова игра – Project Q која што минатата година ликна во јавност со неколку Codenames, но официјално играта ќе го носи името Project Q! Минатата година во септември на Nvidia’s GeForce Now излезе листа за кои игри може да ги очекуваме наскоро за PC и една од неколкуте беше оваа.

Прочитај повеќе