Поп-култура Серии

Серијата “Assassin’s Creed” на Netflix ќе ја има истата судбина како Филмот

Во октомври 2020 година, Netflix објави дека се здружува со Ubisoft за да направи адаптација на играна серија за Assassin’s Creed. Сепак, повеќе од две години подоцна, сè уште нема никаков знак од тоа, и можеби ќе помине уште некое време пред серијата да ја види светлината на денот, како што писателот и креаторот Jeb

Прочитај повеќе
Поп-култура

Карактерот на Elliot Page добива ново име во третата сезона на The Umbrella Academy сезона 3

Ликот на Елиот Пејџ од серијата на Нетфликс, Академијата чадор, излегува како трансродова личност за третата сезона и ќе добие ново име што ќе ја придружува промената, како што денеска го сподели актерот на неговите профили на социјалните мрежи. Запознајте го Виктор Харгривс“, стои во објавата на Твитер. Нетфликс го ретвитна, додавајќи „Добре дојдовте во

Прочитај повеќе