Новости

Откриена е должината на Alan Wake 2

Откриена е должината на Alan Wake 2… Alan Wake 2 е една од најочекуваните игри за 2023 година, најмногу затоа што обожавателите толку долго ја чекаа… Првата игра беше објавена во 2010 година како ексклузива за Xbox 360, а подоцна дојде и на PC, беше примена многу добро бидејќи беше уникатна, имаше навистина забавно. Сепак,

Прочитај повеќе
Новости

Нов гејмплеј од Alan Wake 2

Alan Wake 2 доби прилично мрсно гејмплеј откритие на Summer Game Fest и изгледа фантастично. Alan Wake 2 е едно од најдолгоочекуваните продолженија во игрите и некое време, многумина беа сигурни дека никогаш нема да се оствари. Remedy Entertainment ја објави култната класична хорор игра за преживување уште во 2010 година, но таа беше ексклузивна

Прочитај повеќе
Новости

Alan Wake 2 пристигнува во Октомври

Гласините за датумот на издавање на Alan Wake 2 се вртеа во последните неколку недели и тоа конечно кулминираше на PlayStation Showcase на Sony каде тимот на Remedy официјално објави дека продолжението ќе го видиме на 17 октомври на PlayStation 5, Xbox Series X/S и PC. Краткиот трејлер не дава премногу, но дефинитивно дава тон

Прочитај повеќе
Новости

Remedy со Ново Лого и нови мистерии

Remedy Entertainment го откри новото лого на компанијата, а љубителите на буквата R сигурно ќе бидат задоволни како удар. Поминаа 20 години откако Remedy го ажурираше своето лого, но ова е сликата што ќе се појави на проектите на студиото понатаму. Тоа го вклучува Alan Wake II, сè уште необјавено продолжение на Control, наслов за

Прочитај повеќе