Поп-култура

Marvel го обновува серијалот на Shang-Chi со насловот “Shang-Chi and The Ten Rings”

Тековната серија Шанг-Чи на Марвел на писателот Џин Луен Јанг и уметникот Маркус То повторно се промовира како Шанг-Чи и Десетте прстени. Јанг ги пишуваше авантурите на Шанг-Чи пред да пристигне играниот филм на Марвел Студио, Шанг-Чи и Легендата за десетте прстени во кината и на Дизни +. Шанг-Чи наиде на откритија за неговото потекло […]

Прочитај повеќе
Поп-култура

Spider-Man: Miles Morales се враќа во мултиверзумот во новиот краток преглед

Пред објавувањето оваа недела, Marvel Comics објави официјален преглед за Мајлс Моралес: Спајдермен #36, следното издание во континуираното прикажување на серијата на писателот Саладин Ахмед. Обожавателите можеби се навикнати да гледаат како мрежницата се пробива низ мултиверзумот благодарение на оскаровецот Spider-Man: Into the Spider-Verse и неговото место во приказните како Spider-Men и Spider-Geddon, а сега […]

Прочитај повеќе