S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart Of Chornobyl се враќа со врвен трејлер

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart Of Chornobyl сè уште е на пат да се појави некаде следната година, а развивачот GSC Game World го објави својот прв трејлер по шест месеци, прикажувајќи ја игра со некои наративни записи.

Благодарение на IGN, новото видео покажува дека S.T.A.L.K.E.R. 2 изгледа прилично добро. Играта е сместена во зоната во Чернобил во пост-апокалиптичен свет преполн со опасни мутирани чудовишта. Играчите мора да се борат до срцето на зоната додека ја водат нелинеарната заплет низ игра заснована на избор.

Официјално потврдена во 2020 година по доста години најави дека е можно некогаш да ја видиме оваа игра, S.T.A.L.K.E.R. 2 имаше бурен развој… По објавувањето и брзото откажување на плановите за NFT поради реакциите на фановите во декември 2021 година, проектот жестоко запре во февруари поради Руската инвазија на Украина, каде што се наоѓа GSC. Многу вработени беа принудени да ги евакуираат своите домови во Киев, главниот град на Украина. Други дизајнери избраа да го бранат градот. Еден од дизајнерите на GSC кој доброволно се пријави да се бори, Vladimir “Fresh” Yezhov, неодамна беше убиен во борба

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl треба да пристигне на Xbox Series X/S (вклучувајќи Game Pass) и PC во 2023 година.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.