Microsoft ги претстави специјални XBOX Series S конзоли со тематика Doctor Strange: In The Multiverse of Madness

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Ако некогаш сте ја погледнале вашата конзола Xbox Series S и сте помислиле: „Ова е кул, но што ако на него беше џиновскиот, зелен, едноокиот октопод по име Gargantos од Doctor Strange 2“, тогаш денес е вашиот среќен ден!

Тоа е затоа што Microsoft го претстави токму тоа: приспособена конзола Xbox Series S со Gargantos на неа, и можете да ја освоите на гивавеј. Плус, Xbox создаде четири сопствени контролери врз основа на претстојните ликови во Doctor Strange in the Multiverse of Madness: Doctor Strange, Scarlet Witch, Wong, and America Chavez. Microsoft вели дека секој контролер ќе има карактеристични и препознатливи компоненти и текстури од костимите на ликовите.

Може да влезете за шанса да ја освоите оваа приспособена конзола Xbox Series S и сите четири прилагодени контролери на Xbox со ретвитирање на официјалниот твит за наградната игра на Xbox подолу.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.