Noctua има за цел да создаде уште поапсурдни графички во соработка со Asus

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Noctua се здружи со Asus за да ја произведе апсолутно огромната графичка картичка RTX 3070 Noctua OC Edition минатата година – графички процесор што го сакав со сета своја апсурдност – и сега компанијата за ладење вели дека има за цел да работи со Asus на повеќе картички во иднина.

На Твитер, официјалната сметка на Noctua одговори на корисник кој бараше RTX 3080 Ti Noctua Edition, како што беше забележано од Tom’s Hardware.

Ако ѕвездите се усогласат точно, тоа би можело да значи поубаво кафени и беж графички процесори од двете компании…

Noctua е познат по своите густи и ефективни ладилници и вентилатори, а во комбинација со производител на графички процесор со високи перформанси може да се создаде тивка, ако и малку апсурдна, графичка картичка што вреди да се лигави. Без сомнение, ќе треба да направите простор во вашиот компјутер за која било графичка картичка Noctua x Asus; било да е RTX 3070 достапен денес или понов модел. Морав да го уништам целиот мој компјутер и да ја сменам конфигурацијата за ладење за да отстапам место за ова чудовиште од графичка картичка во мојата машина. Таа е уште посилна по раст од референтната картичка RX 6900 XT. Иако, иако бев тажен што видов дека Noctua 3070 се враќа во Asus, бев среќен што повторно го вратив редот во куќиштето на компјутерот.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.