Започна снимањето на филмската адаптација на Watch Dogs

Снимањето на филмската адаптација на Watch Dogs официјално започна со снимање, но засега нема датум за прикажување. Објавата дојде преку страницата Ubisoft X (поранешен Твитер), каде што издавачот изјави: „Lights_Camera_Action.exe“. заедно со објавување на слика од табла од сетот.

За жал, не може многу да се соберат од самата слика, бидејќи се чини дека тоа е продуцентскиот тим, а не членовите на актерската екипа. Сепак, знаеме дека Том Блит и Софи Вајлд треба да глумат во филмот во одредено својство.

Хакерите на големото платно

Шефот на содржината на Ubisoft, Маргарет Бојкин, извршниот директор на New Regency, Јарив Милчан, и претседателката на компанијата за филмови, Натали Леман се продуценти на филмот.

Потегот за почеток на производството несомнено ќе започне дискусии за тоа дали се работи или не нова игра Watch Dogs. За жал, и покрај успехот на серијата, не успеавме да потврдиме дали нова игра е зафатена со зелено светло. Првата и втората игра собраа 20 милиони продадени единици заедно.

Последната игра во серијата беше Watch Dogs: Legion, која беше објавена во 2020 година од Ubisoft Торонто. Играта доби различни критики од критичарите.

МАРКЕТИНГ

Тагови:

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!