ТВ Адаптацијата на Fallout ќе ги Игнорира Игрите

Големиот Todd Howard излезе на подкастот Lex Fridman каде што сподели информации дека претстојната ТВ серија на Fallout нема да ги повторува работите и приказните кои што ги знаеме од игрите. Во глобала оваа ТВ адаптација целосно ќе ги игнорира игрите и ќе раскажува целосно нова приказна. Серијата ќе се емитува на Prime Video и ќе ги прикажува последиците од нуклеарната војна во алтернативната историја на ретро-футуристички свет од 1950-тите. Плотот ќе биде тој што го знаеме, но приказните што се кажани во игрите во глобала овде ќе ги нема.

Howard зборуваше како сака да направи нешто повеќе од оваа франшиза која што годинава славеше 25 години. Најмногу сакал да го прошири универзумот со тоа што тешко му било кога мислел дека 10 години веќе се пробува да се направи некоја адаптација и никогаш не успева да се направи…

“When people wanted to make a movie they wanted to tell the story of Fallout 3 or tell the story of Fallout 4, and it was meh. For this it was, ‘Hey let’s do something that exists within the world of Fallout.'”

Howard за Eurogamer

Хауард додаде: “Let’s tell a story here that fits in the world that we have built, doesn’t break any of the rules, can reference things in the games, but isn’t a retelling of the games.” Во октомври, тој исто така зборуваше за филмски замисли што ги слушал низ годините во промотивното видео за серијата, истовремено објаснувајќи зошто неговото студио верува во Jonathan Nolan од Westworld и Lisa Joy да ја продуцираат адаптацијата.

Ова интервју, исто така, даде увид во Elder Scrolls 6 и Stafield, продажбата на неговата компанија на XBOX, и нивната во-работна и жанровски пркосна игра на Indiana Jones. Howard исто така, појасни дека неговата улога во играта на Indiana Jones е повеќе за „надзор“ на играта, наспроти тоа да биде директно вклучен на дневна основа.

Актерската екипа на Fallout’s се: Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones, Aaron Moten, Ella Purnell и Walton Goggins.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!