Takashi Doscher ќе биде режисер на филм адаптацијата на Ghost of Tsushima

Претстојниот филм Ghost of Tsushima ќе има сценарио напишано од Takashi Doscher и ќе биде во улога на режисер, пишува Deadline.

Филмот „Ghost of Tushima“ е во многу ран развој, а Сталски во декември изјави дека има намера да одвои време со филмот за да „го направи тоа правилно“. Се вели дека филмската екипа тесно соработува со развивачот на играта, Sucker Punch. Сталски е обожавател на Ghost и бил инспириран да го сними филмот откако ја играл играта „многу пати“.

Заслугите за пишување на Дошер вклучуваат пишување и режирање на само научно-фантастичната романса од 2019 година, ексклузивниот филм на Hulu Still и документарниот филм на ESPN A Fighting Chance. Сега тој ќе го пишува сценариото за адаптацијата на Ghost of Tsushima на големиот екран, која ја раководи режисерот на Џон Вик, Чад Стахелски. Алекс Јанг и Џејсон Шпиц од 87Eleven Entertainment служат како продуценти со PlayStation Productions кои го надгледуваат целиот проект.

Филмот „Ghost of Tushima“ е во многу ран развој, а Сталски во декември изјави дека има намера да одвои време со филмот за да „го направи тоа правилно“. Се вели дека филмската екипа тесно соработува со развивачот на играта, Sucker Punch. Сталски е обожавател на Ghost и бил инспириран да го сними филмот откако ја играл играта „многу пати“.

Сè уште не знаеме ништо во врска со кастингот (иако гласовниот актер на главниот јунак Џин Сакаи ја крена раката на хумористичен начин) и веројатно ќе помине некое време пред да видиме нешто значајно од проектот. Но, убаво е да се видат парчињата полека да си доаѓаат на своето место. Филмовите со видео игри генерално се подобрија во последните неколку години, па се надеваме дека Ghost of Tsushima ќе го продолжи трендот кога евентуално ќе биде објавен.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Во последниве денови, една бизарна игра на Steam стана популарна – BANANA. Премисата на оваа игра е дека играчите кликаат на банана додека не заработат нови банани… Тоа е тоа… Да умре човек од кринџ! Но, има огромен пресврт во играта – луѓето периодично заработуваат случајни скинови (или овде може да се каже ‘кори’ од Банани) од различни реткости со кои можат да направат профит, продавајќи ги на Steam Market на други корисници…

Проблемот е во тоа што развивачот препознал дека огромното мнозинство од 700.000 врвни играчи снимени на Banana се ботови. Со оваа игра што користи „помалку од 1%“ од ресурсите на вашиот компјутер, луѓето поставуваат илјадници лажни профили за да ја водат оваа игра базирана на кликање со надеж дека ќе обезбедат и продаваат ретки скинови од банани, чиишто вредности брзо растат.

Од Бананче до Профитче

Во моментов, најскапите скинови (иако сакам да ги кажувам ‘Кори’ во овој случај) од банани што се продаваат на пазарот достигнаа повеќе од 1.000 долари, поради што се вклучуваат корисници со армии на ботови. Во интервју за медиумот Polygon, развивачот на играта призна дека станува збор за „легална грешка со глич за бесконечни пари“, а тимот размислуваше колку време ќе биде потребно пред Valve да се вклучи за да ја уништи играта.

Целата игра е вака:

  • Отворете ја Бананата
  • Кликајте на Бананата
  • Добивајте Дропови/Скинови
  • Тоа е тоа

Во интервјуто, развивачот потврди дека кога бројот на играчи бил 141.000, само една третина од тие играчи биле вистински. Останатите биле ботови. Додека повеќето корисници ги продаваат своите скинови од банани за едноцифрени центи, некои заработиле стотици долари преку играта. Исто така, развивачот го турка аспектот на играта за ангажирање во заедницата, нагласувајќи дека корисниците придонесуваат со своите дизајни, што на неодредено време го зголемува бројот на скинови од банани достапни за отклучување.

На Steam, Banana се рангира повисоко од Dota 2, PUBG, Apex Legends и GTA 5 во однос на вкупниот број на играчи, дури и ако повеќето од тие „играчи“ се ботови управувани од функциите за автоматско кликнување.

КЛИКАЈ

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!