Сите детали за Baldur’s Gate 3 Deluxe Edition

Larian Studios официјално ги потврди деталите за Deluxe Edition на Baldur’s Gate 3 во новиот твит. Ќе вклучува физичка копија од играта и комбинација на физички и дигитални ексклузиви кои што изгледаат маестрално!

Ова Deluxe Edition ќе биде достапно за 79,99 долари на PC, PlayStation и Xbox. Преднарачките за ова издание се достапни уште веднаш. Според официјалната страница на производот, испораката во моментов се проценува за Q1 од 2024 година.

За среќа, новата Deluxe Edition ќе ја вклучува и Digital Deluxe верзијата на играта. Подолу можете да ја видите целосната објава на Larian Studios со слики од различни ексклузивци:

Стикерите и пачовите изгледаат многу интересно, но тие веројатно нема да импресионираат многумина. Тие се ефтин начин да се зголеми содржината, дури и ако имаат забележителни уметнички дела. Исто така, жално е што Deluxe Edition нема толку многу содржини што се директно поврзани со играта Dungeons & Dragons.

Dungeon Master Screen, кулата со коцки или други употребливи компоненти веројатно би биле позадоволувачки. На крајот на краиштата, Baldur’s Gate 3. Во најмала рака, Digital Deluxe Edition ќе ги задоволи фановите во тој поглед. Тоа вклучува оригинални листови за D&D (Character Sheets) и други традиционални предмети. Сепак, деталната мапа и постерот Mind Flayer имаат прекрасен уметнички дизајн и вреди да се соберат и прикажат. Поседувањето на саундтракот на три копии од играта, исто така, ќе биде исплатливо прикажување, бидејќи колекциите на CD’s донекаде се здобија со популарност во последно време.

Добредојдено е изненадување што новото Deluxe Edition ќе биде објавено на сите достапни платформи. Тоа е многу невообичаено за секое специјално или физичко издание, а особено обожавателите на XBOX честопати се изоставени.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Штотуку беше потврдено кој ќе го игра најголемиот дел од групата пријатели на Аби во The Last of Us за втората сезона која треба да ја видиме во 2025 година. Во моментов, снимањето за сезоната е започнато и најголемите улоги кои се снимаат моментално се со Педро Паскал и Бела Ремзи. Последни информации што знаеме за сниањето е дека се одвива во Канада. Денес, ликовите на Мани, Мел, Овен и Нора беа потврдени дека се избрани.

Ако сте ја играле The Last of Us Part II, ќе знаете точно кои се Нора, Мани, Овен и Мел. Тие играат прилично важни споредни улоги во играта од 2020 година, иако нивното место во втората сезона од серијата допрва треба да се преполни.

Еве го неодамна откриениот кастинг:

  • Manny – Danny Ramirez (Top Gun: Maverick)
  • Mel – Ariela Barer (Marvel’s Runaways)
  • Nora – Tati Gabrielle (Uncharted)
  • Owen – Spencer Lord (Riverdale)