Писателот на Star Wars: X-Wing книгите пишува нова Dark Souls новела

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

И покрај сето она што Elden Ring сега е најголемиот продавач на FromSoftware, серијалот Dark Souls сè уште е онаа што ги стави на мапата за игри и дефинитивно има милиони обожаватели. Па, еве еден за оние на кои навистина им се допаднаа стриповите на Dark Souls, или кои генерално се познавачи на романи за поврзување, бидејќи Dark Souls добиваат уште една нова новела.

Вообичаено, тоа би било гужва за фандомската мелница, но претстојниот Dark Souls: Masque of Vindication е напишан од познатиот Michael A. Stackpole, кој е познат најмногу по раманите I, Jedi и популарната серија Rogue Squadron. Напишал и неколку стрипови.

За Michael A. Stackpole веројатно сте слушнале доколку подолго време сте фанови на овој вид литература посебно со неговото најпознато дело BattleTech и тој огромен серијал. Според неговиот Твитер, тој работи на романот Dark Souls барем од 2019 година, но очигледно никој не забележал.

Американскиот издавач Yen Press и јапонскиот издавач Kadokawa се здружуваат за ова издание, при што Јен го издава англиското издание, а Kadokawa јапонскиот. Dark Souls: Masque of Vindication ќе излезе истовремено на двата јазика на 25 октомври 2022 година.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

PC
Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

The Last of Us Part 1 е одложена и повеќе нема да го дочекува првичното објавување на 3ти март. Наместо тоа, играта е одложена до крајот на тој месец и сега ќе излезе на 28 март. Naughty Dog рече дека дополнителното време потрошено работејќи на играта ќе биде искористено за „да се осигураме дека дебито на The Last of Us Part I е во најдобра можна форма“.

Одложувањето беше објавено оваа недела во твит од профилот на Naughty Dog во кој најпрво им се заблагодари на луѓето за поддршката на франшизата поради тековната ТВ адаптација на The Last of Us, која доминира во разговорите откако првпат почна да се емитува. Студиото призна дека има луѓе кои ја сакале преработената верзија на The Last of Us која дебитираше неодамна на PS5 и уште повеќе кои сега беа заинтересирани за играта благодарение на шоуто HBO и да им дадат на тие луѓе најдоброто искуство, играта. треба повеќе работа.

The Last of Us Part I е римејк на оригиналниот The Last of Us со обновена игра, вклучувајќи некои дополнителни и ажурирани функции. Нејзината верзија за компјутер е една од неколкуте порти за PlayStation на PC што Sony ги постави на таа платформа во последниве години и доаѓа во скоро совршено време сега со оглед на тоа што сме во средината на The Last of Us на HBO.