HBO Max ќе изработуваат спин-оф серија за Sherlock Holmes со Robert Downey Jr. во улога на продуцент

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

HBO Max и Warner Bros се обидуваат да изградат филмско-телевизиски универзум на Шерлок Холмс во калапот на телевизиските серии на гранките на Suicide Squad и The Batman на стримерот WarnerMedia.

Слушаме дека две потенцијални спиноф серии од филмската франшиза на Ворнер Брос, со Роберт Дауни Џуниор и Џуд Лоу во главните улоги, се во рана фаза на развој во HBO Max. Извршен продуциран од Роберт Дауни Џуниор од Тим Дауни и Сузан Дауни, секоја од предложените серии ќе се фокусира на различен лик. Роберт Дауни Џуниор, Сузан Дауни и Аманда Бурел од Тим Дауни се извршни продуценти заедно со Лионел Виграм од Виграм продукција, кој ги продуцираше двата филма на Шерлок Холмс.

За разлика од сериите на „Suicide Squad“ „Миротворец“ и „Пингвин на Бетмен“, кои се изградени околу постоечките ликови, слушаме дека спинофот на Шерлок Холмс ќе се врти околу ликови кои сè уште не се претставени.

Слушаме дека планот бил ликовите да бидат дел од третиот дел од играната франшиза, кој долго се работи. Првично планиран за прикажување во декември 2020 година, кој потоа беше одложен за декември 2021 година, третиот филм е одложен поради пандемијата и во моментов нема нов датум на прикажување. Иднината на потенцијалната серија зависи од судбината на тој потенцијален трет филмски дел. Додека се обидуваше да се движи во распоредот на Дауни Џуниор, и актерот и режисерот на третиот филм Декстер Флечер, кој го наследи првиот човек на првиот филм Гај Ричи, јавно ја изразија својата посветеност да го направат. Шерлок Холмс, во кој глумеа и Рејчел МекАдамс и Марк Стронг, беше објавен во 2009 година. Режиран е од Гај Ричи од сценариото на Мајкл Роберт Џонсон, Ентони Пекам и Сајмон Кинберг. Продолжението – Шерлок Холмс: Игра на сенки – беше објавено во 2011 година, а исто така беше режирано од Ричи по сценарио на Мишел Малрони и Киеран Малрони.

Во него се појавуваа и Ло, МекАдамс, Стивен Фрај и Џеред Харис. Дауни Џуниор и неговата сопруга Сузан Дауни го водат тимот Дауни и стојат зад сериите како што се Пери Мејсон од HBO и Sweet Tooth на Нетфликс.

Серијата Шерлок Холмс на Тим Дауни нема да биде првата ТВ адаптација на делото на Сер Артур Конан Дојл; Бенедикт Камбербач го играше истоимениот детектив во четирите сезони на драмата на Би-Би-Си/ПБС „Шерлок и основно“, во која глумеа Џони Ли Милер како Холмс и Луси Лиу како д-р Вотсон, а се емитуваше седум сезони на CBS.

HBO Max, исто така, ја емитува Мис Шерлок, јапонска серија каде Холмс и Вотсон ги играат жени, копродукција помеѓу HBO Asia и Hulu Japan, додека конкурентот Нетфликс исто така ја водеше The Irregulars, серија базирана на банда проблематични улични тинејџери во Викторијански Лондон кои се изманипулирани да решаваат злосторства за злобниот доктор Вотсон и неговиот мистериозен деловен партнер, неостварливиот Шерлок Холмс, една сезона.

HBO Max и Warner Bros TV одбија да коментираат.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.