Обожавателите на Dragon Age имаат со што да се задоволат додека го чекаат Dragon Age: Dreadwolf. Денес, на Netflix…
Кога ќе помислите на CD Projekt Red и зборот Cyberpunk заедно, ќе добиете одредена мисла во вашата глава. Да,…
Последното поглавје на One Piece е дефинитивно едно од најголемите во долгата историја на серијата Шонен создадена од Еичиро…
Иднината на Attack on Titan е во етерот во овој момент, а Studio MAPPA допрва треба да открие дали…
It’s Game Boy Morbin’ Time! Во новото видео, YouTube-рот Wulff Den го стави Morbius на Game Boy Color „поради…
И покрај сето она што Elden Ring сега е најголемиот продавач на FromSoftware, серијалот Dark Souls сè уште е…
Претстојниот филм на Sony – Gran Turismo очигледно ќе се појави во кината порано отколку што можевме да очекуваме…
Денеска се одбележува првиот ден од Annecy Festival, годишниот фестивал за анимиран филм во Annecy, Франција — и започнува…