Облека од Ghost of Tsushima се продава во продавниците за туристи на островот Tsushima

Ghost of Tsushima се покажа како многу популарна игра кај Јапонците – до тој степен што клучните вработени во Sucker Punch станаа официјални амбасадори на вистинскиот остров Цушима. Ова беше откако играта доби секакви награди од медиумите и фановите ширум светот, посебно тие од Јапонија.

Јапонската љубов кон ексклузивата за PlayStation ќе продолжи, бидејќи туристичкиот одбор на Цушима сега има низа свежи производи од Ghost of Tsushima, кои ќе се продаваат на самиот остров. Производите вклучуваат некои маици со убав изглед, кошули со копчиња, шалови, чорапи, чаши и многу повеќе. Ако планирате патување до Цушима наскоро, веројатно вреди да внимавате. И сите производи се директно инспирирани од самата игра.

Ќе биде интересно да се види како ќе издржи односот на Ghost of Tsushima со реалниот живот на Јапонија, бидејќи на големо се шпекулира дека се подготвува продолжение. А додека го видиме тоа продолжение ќе видиме игран филм кој е адаптација на играта.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

WP Post Author

Summer Game Fest конечно е тука, а со него и сосема нов трејлер за очекуваната трета сезона на Netflix на The Witcher. Geralt, Ciri, Yennefer и Jaskier се враќаат во акција во сезона 3, а нивната цел број еден е да ја заштитат Ciri од постојано менување и сè понестабилно континент. Тоа ги води до Aretuza, но она што се смета за безбедно засолниште, за жал, на некој начин станува стапица на смртта, а тоа ќе го гледаме во текот на целата сезона. Трејлерот ги задева сите овие елементи, како и мноштвото нови чудовишта, повеќе од мајтапењето на Geralt and Jaskier што ги обожаваме, а Ciri навистина се впушта во своето како Witcher на тренинг. Целосниот трејлер од Summer Game Fest можете да го погледнете подолу.

Континентот никогаш не бил понепредвидлив, а за време на настанот Tudum на Нетфликс, водителката Lauren Schmidt Hissrich изјави дека тоа ќе има голема улога во сезона 3. Можеме да видиме сè што се менува на континентот, што е супер возбудливо“.

Додека војната беше задевана во сезоните 1 и 2, таа конечно ќе стане реалност во сезона 3 и никој нема да замине неповреден. „Војната се закануваше толку долго“, рече актерот од Jaskier Joey Batey. „Конечно велиме: „О, боже. Тука е“. Епизмот, влогот за континентот, во макро смисла, е огромен, но микро влоговите се уште поголеми“.

Сезона 3, исто така, ќе биде последната сезона на Хенри Кавил како Гералт од Ривија, иако тоа нема да биде последната сезона од шоуто. На местото на Кавил во улогата ќе дојде Лиам Хемсворт, кој ќе ја преземе улогата во сезоната 4 и понатаму. Шоуто неодамна беше потврдено за 5-та сезона, така што се чини дека има доста од авантурата на Гералт што допрва треба да се истражи на малите екрани.