God of War Ragnarök – Launch Party во Галерија

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Времето е малку кога имаш заедничка тема за муабет со луѓето околу тебе

Во најголемиот продажен салон на најдобриот Дистрибутер и Увозник за PlayStation во Македонија ГАЛЕРИЈА на 9ти ноември 2022 се одржа еден од најдобрите и најубавите Lunch Party’s за видео игри! Се одржа Launch Party за големиот гејминг хит God of War Ragnarök!

Гораст “Kratos” Цветковски

Пан Европа Л.Т.Д. е компанија основана во 1995 година. Од самото основање e овластен увозник и дистрибутер на програмата на SONY. Од 2007 година со одделувањето на SIEE-PlayStation од рамките на SONY стануваат единствен овластен увозник и дистрибутер на истата за територијата на Република Македонија и Косово. Пан Европа или познати како Галерија освен што се дистрибутери и увозници на Sony и PlayStation исто така можат да се пофалат со огромната дистрибуција и увоз на брендовите Razer, Dell, Logitech и гигантот NINTENDO!

God of War Ragnarok – Jotnar Edition

Настанот беше воден од познатиот глумец, шоумен и водител – Гораст Цветковски кој што заедно со неговиот син беа облечени во караткерите на Kratos и неогвиот син Atreus! Двајцата беа облечени како карактерите од првата God of War игра заедно со познатите оружја кои што се застапени во играта. Доколку учествуваат на Cosplay натпревар како Duo-Cosplay веројатно би добиле прво место! Костимите навистина го одземаа здивот! Врвна шминка направена од професионалци, целиот костим шиен и фарбан од луѓе кои што си ја знаат работата, нешто што навистина ќе се памти долго време!

Настанот иако беше краток беше полн со луѓе кои што беа дојдени да ја купат играта God of War Ragnarök или да учествуваат во Квизот кој што беше полн со прашања за франшизата на God of War! Многумина од посетителите и купувачите си добија и маички со логото на God of War Ragnarök. Голем дел од луѓето кои што беа на настанот си отидоа со маичка и игра, но некои си отидоа со прекрасен нов PlayStation 5 и God of War Ragnarök!

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

WP Post Author

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Втората сезона на Overwatch 2 ќе започне следната недела на 6ти декември! Ажурирањето на сезоната носи нов херој во играта заедно со нова мапа, Battle Pass, празнична козметика и многу повеќе…

Оваа вест доаѓа преку новиот трејлер за 2та сезона на Overwatch 2, објавен денеска, кој можете да го погледнете подолу, заедно со нов блог пост од Blizzard. Во трејлерот, го гледаме новиот херој кој се приклучува на списокот на херои – Ramattra како и новата експорт Shambali мапа која влегува во редовната ротација на играта заедно со досегашните. Исто така го гледаме новиот Mythic скин на Junker Queen достапен во новиот Battle Pass како и поглед на некои од празничните скинови од претстојните празнични настани.

With a new season comes a new map pool. Along with our newest map, Shambali Monastery, players can anticipate the return of a fan-favorite, Rialto, and the most epic place on earth, Blizzard World. We’ll be visiting Oasis and Nepal at different times of the day and rotating out Hollywood and Watchpoint: Gibraltar. As a reminder, all off-rotation maps will continue to be available in custom games.” 

Blizzard

Blizzard вели дека темата на 2-та сезона е грчката митологија, што објаснува зошто митските скинови од Battle Pass е Zeus Junker Queen. Овој скин ќе вклучува нови прилагодувања, модели на оружја, гласовни линии и специјални ефекти. Легендарниот скин на Poseidon Ramattra и Легендарниот скин од Hades Pharah може да се заработи и со квестови.

“These heroes and several others will be imbued with awesome god-like powers in our new Battle for Olympus game mode. This new limited-time event will start on January 5 and last until January 19.”

Blizzard

Blizzard исто така враќа два празнични настани: Winter Wonderland and Lunar New Year. Секој настан оваа сезона, вклучувајќи ја и битката за Олимп, ќе има скин како награда што можете да се заработи со играње и исполнување предизвици. Можете исто така да заработите помали работи од сезона 2 со гледање стримери на Overwatch 2 на Twitch.

Сезона 2, исто така, носи неколку промени во рамнотежата на Overwatch 2. Blizzard вели дека се фокусира на масакрирањето на Sojourn’s Rail Gun на растојание за сезона 2, во обид да ги поттикне играчите да ја „искористат големата мобилност на Sojourn за да го затворат растојанието за повеќе да има уништувања”. Doomfist добива „значајни промени кои подобро ја поддржуваат неговата улога како Tank на тимот, додека сè уште го одржува јадрото на стилот на игра на неговиот идентитет на херој“. Севкупно, Blizzard вели дека може да очекувате прилагодувања за Ana, Bastion, Junker Queen, Kiriko, Mercy и Symmetra кога ажурирањето на сезона 2 ќе биде објавено на 6 декември.