Добиваме гејмплеј од Marvel’s Spider-Man 2

Marvel’s Spider-Man 2 од PlayStation Studios и Insomniac Games имаше долгоочекувано појавување за време на PlayStation Showcase, и PlayStation конечно покажа повеќе од продолжението на хит играта со суперхерои на PlayStation 4. По нејзиното официјално откривање од далечната 2021 година, играта оттогаш се прикажуваше само спорадично, што доведе некои да се грижат за статусот на Marvel’s Spider-Man 2 и дали ќе го достигне својот прозорец за издавање во 2023 година. Според она што беше прикажано на овој настан, сепак, изгледа дека фановите воопшто нема да имаат многу за што да се грижат.

Marvel’s Spider-Man 2 го затвори PlayStation Showcase со долга презентација на игра во која се појавуваат Peter Parker облечен во Symbiote Suit, Kraven The Hunter кој се упатува кон Њу Jорк на нов лов и The Lizard меѓу другите нови и повратни ликови. Како Peter Parker го добил костимот не е познато, но очигледно е дека во овој момент од играта веќе почна да се менува неговото однесување и неговиот стил на борба. Добивме многу игра, но играта сè уште нема одреден датум на објавување со прикачен само предвид за есен 2023 година.

Во отсуство на какви било вистински вести за Marvel’s Spider-Man 2 од развивачот Insomniac Games, луѓето очекувано се свртеа кон протекување, гласини и шпекулации кога бараат информации за новата игра. Тоа паѓа по настаните на Marvel’s Spider-Man и Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, така што и со Питер Паркер и со Мајлс Моралес во оваа игра, луѓето имаат двојно повеќе содржина за шпекулации. Голем дел од тие шпекулации во последните денови се занимаваа со идеи за тоа како играта ќе жонглира со двата лика што може да се играат или дали само ќе поминуваме време играјќи како еден лик над другиот, но имајќи предвид како дури и првата игра на Спајдермен ви дозволува игра како повеќе ликови, има смисла и ова продолжение.

Настрана протагонистите, негативците исто така беа тема на разговор со претходните протекувања и гласини кои се обидуваа да утврдат со кого точно ќе се соочи дуото Спајдермен во оваа игра. Со сигурност знаеме дека Веном ќе биде во Marvel’s Spider-Man 2, но со оглед на антихеројската природа на Venom каде што понекогаш е добар, понекогаш лош и фактот дека првата игра имаше повеќе негативци, се чинеше разумно да се претпостави дека видете повеќе антагонисти и во оваа игра.

МАРКЕТИНГ

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!