Протекоа играчите кои ќе се појават во EA Sports FC 24 – Road to the Final

Нокаут-фазата во Лигата на шампионите на УЕФА започнува на 13-ти февруари, а наскоро ќе започнат и останатите европски турнири. За да ги прослави настаните, EA Sports FC 24 навидум е на работ на уште еден промо тим во Ultimate Team. Неодамна беа откриени неколку играчи кои добиваат нови картички за новото промо. Новиот тим на „Патот до финалето“ вклучува столпчиња од некои од најдобрите клубови во светот и имајте на ум дека овие играчи можат да се надоградуваат врз основа на перформансите во реалниот свет. Тоа ќе биде непријатно за верната база на играчи на EA Sports FC 24.

Овие протекувања доаѓаат од FUT Sheriff и FIFA Trading Romania на Твитер (X). Двете сметки изградија солидна репутација во заедницата EA Sports FC 24 во последните неколку години. Се разбира, сепак ќе сакате да ги земете овие протекувања со голема количина на претпоставки. Шерифот, особено, е генерално солиден, но имал неколку несреќи со текот на годините, па не претпоставувајте ништо. Еве ги моментално протечените играчи:

Играчите кои протекоа и ќе ги видиме во Road to the Final

 • Rafael Leao – AC Milan
 • Gabriel Jesus – Arsenal
 • Pedri – Barcelona
 • Toni Kroos – Real Madrid
 • Ansu Fati – Brighton Hove and Albion
 • Lindsey Horan – Lyon
 • Romelu Lukaku – Roma
 • Gianluigi Donnarumma – PSG
 • Darwin Nunez – Liverpool
 • Niklas Sule – Dortmund
 • Jose Maria Gimenez – Atletico Madrid
 • Xavi Simons – RB Leipzig
 • Andre-Frank Zambo Anguissa – Napoli
 • Mikel Merio – Real Sociedad
 • Nathan Tella – Bayer Leverkusen
 • Emerson Palmieri – West Ham 
 • Elisa De Almeida – PSG
 • Nicolas Gonzalez – Fiorentina
 • Leon Bailey – Aston Villa
 • Lautaro Martinez – Inter (SBC)

Сите овие играчи можеби нема да влезат во играта во исто време. Лигата на шампионите се враќа дури на 13 февруари. EA можеби ги задржува играчите за мини-издание во текот на претстојниот викенд. Исто така, оваа промоција може да ја прошири на двонеделен настан за да се осигура дека RTTF картичките се во пакети кога игрите ќе започнат резервна копија. Тоа, рече, сите овие играчи ќе бидат во EA Sports FC 24 во одреден момент.

Како Road to the Finals работи во EAFC 24?

Протечената верзија на ажурирањето за надградба тврди дека играчите ќе можат да земат пет надградби надвор од основната надградба што ја добиваат за добивање на RTTF картичка. Не се сите овие строги надградби на OVR, но ако тимот на некој играч може да стигне до финалето на својот европски турнир, тие ќе бидат во ред за огромно засилување.

 • Win or Draw 1st Knockout Game – +1 In-Form
 • Qualify for Quarter Finals – +1 In-Form
 • Qualify for Semi Finals – +1 In-Form
 • Qualify for the Final- +1 PlayStyle+
 • Win the Final – +1 In-Form, 5-Star Skill Move, and 5-Star Weak Foot

Кога ќе пристигне EA Sports FC 24 Road to the Final

Промото „Road to the Final“ започнува на 2 февруари. Промото на Тимот на годината завршува токму во исто време, а EA обично не им дава на играчите пауза помеѓу промоциите. Од EA изјавија дека може да го прошири ова во текот на две недели. Ова ќе го направи промото во живо кога турнирите ќе започнат следниот месец.

EA Sports FC 24 сега е достапен на PlayStation, Switch, Xbox и PC платформи.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Неодамна, целосно нова игра Age of Empires беше откриена од TiMi Studios, креаторите на Call of Duty Mobile, Honor of Kings и Arena of Valor. Тоа е мобилна игра – едноставно насловена „Age of Empires Mobile“ – и носи сè што легендарната серија на стратегии има да понуди на рачните уреди. Во интервју за медиумот GamesRadar, продуцентот кој работи на играта, Робин Ксин, го детализираше амбициозниот план за Age of Empires Mobile.

Вашата нова Мобилна Империја

Беше нагласено прво и основно дека планот од самиот почеток „отсекогаш бил да се донесе стратегиското искуство на франшиза од врвна класа до пошироката публика на мобилна платформа.“ Во интервјуто за GamesRadar, Робин Ксин објасни дека и покрај тоа што е мобилна игра, Age of Empires Mobile ќе има голема опсадна игра со „команданти на историски херои“. Има интелигентен интерфејс што го олеснува управувањето со единиците на бојното поле, а има и солидна комбинација на режими за еден играч и повеќе играчи за да ја обнови играта. Ксин објасни:

We’ve incorporated some new single-player modes that are based on real-time strategy and made some distinct changes to our multiplayer modes. One of the big updates is our alliance gameplay, which pits massive player alliances against one another in epic siege wars. You’ll take on players from all over the world and we expect those who are most cooperative to play with their allies will win.

Официјалната изјава од Робин Ксин

Има повратни повици на претходните наслови од Age of Empires, што би требало да ги забавува љубителите на класичната стратегија за франшиза и да ги забавуваат и расположени. Имаше последна забелешка во која се споменува претстојната бета верзија за играта, која треба да започне наскоро на уредите на Apple и Android.