Omega Rugal доаѓа да ја плаши новата генерација на борци со бесплатното DLC за King Of Fighter XV

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

King of Fighter е познат по тоа што има угнетувачки и евтини босови кои ги ловат играчите на крајот од аркадниот режим на дадената игра, а SNK враќа еден од најозлогласените бос ликови во серијаталот!

Почнувајќи од 14 април, Omega Rugal ќе биде оживеан во The King of Fighters XV како бесплатен DLC достапен за секој сопственик на играта. Можете да го погледнете трејлерот подолу кој дебитираше како дел од тркалезната маса на Japan Fighting Game Publishers што се одржа доцна синоќа. Ругал е брз, безмилосен и нема да се двоуми да остави небранети ликови да висат на неколку пиксели од животот.

Заедно со вклучувањето на Omega Rugal е воведувањето на Boss Challenge, нов режим кој ги тестира вештините на играчите во однос на засилената верзија на Rugal. Во него, Омега Ругал носи нова фенси јакна со блиндирани перничиња за раменици и нараквици што може да ги користи секој играч доволно силен за да ја отстрани оваа ретро закана.

Може да се обидете да го „победите кошмарот“ во The King of Fighters XV на PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One и PC кога DLC ќе биде објавен за неколку недели. Целосната игра, вклучително и новообјавениот пакет ликови од Team Garou, се достапни сега.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit
Share on pinterest

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Соберете докази дека вашиот сопружник изневерува и однесете ги на суд во цртаната, мрачна авантуристичка игра My Divorce Story

Веројатно сте стапиле во брак во неколку игри во текот на годините – The Sims 4, Skyrim, My Time at Portia – но немам големо искуство со виртуелен развод. Тоа ќе се промени следниот месец кога ќе се игра вантуристичката игра My Divorce Story, која ја развива јужнокорејски адвокат за развод и се заснова на вистински случаи на развод.

Авантурата (се чувствува малку чудно да се нарече така) започнува кога ќе добиете анонимна порака дека вашиот сопружник изневерува. „Во рок од шест месеци од откривањето на аферата, мора да соберете доволно докази и да ги изнесете пред судот“, се вели на страницата на продавницата на Steam на играта. „Во овој кошмар на животот, мора да одржувате здрав однос со вашиот сопружник. Но, зад грбот на вашиот сопружник собирате докази за успешен развод“.

Звучи како забавно? Шестмесечниот рок е упатување на Граѓанскиот законик на Кореја, член 841, кој вели дека ако брачниот другар извршил дело на „нечистотија“, нивниот партнер може да поднесе барање за развод, но само во рок од шест месеци откако ќе дознае за аферата. Значи, часовникот отчукува во вашата возбудлива потрага да докажете дека вашата вистинска љубов е срање. Во трејлерот можеме да видиме како еден партнер го истражува другиот и станува се посомнителен додека собираат делови од докази, како сметки од ресторани и никулци за билети за кино. Кого го носат на вечера и кино? Сигурно не си ти. Минииграта вклучува боцкање на Вуду куклата на наводно неверниот партнер со игла, што обично не е знак за здрава врска.

И покрај цртаната уметност и нежниот саундтрак, сето ова се чувствува убаво… непријатно? Да, изневерувањето е ужасна работа, но истото е и да се копа по телефонот на вашиот сопружник, да се пробие неговата лозинка за да можете да ги читате неговите е-пошта и да ги следите со GPS. Повторно, не можам да ја пропуштам шансата да играм детектив, дури и ако сите индиции укажуваат на споредната работа на мојот партнер и случајот заврши на суд за развод.

Само точките од куршуми наведени на страницата на продавницата на Steam се мрачни, бидејќи „Најдете предмети што чуваат посебни спомени за двајцата!“ кои потоа стануваат „парчиња на бес и беда што го формираат сведоштвото за крајот на бракот“. Исто така, има повеќекратни завршетоци, па можете повторно и повторно да играте низ скршеното срце за да ги откриете сите. Дали би сакале да го направите тоа? Секако дека би!

Колку и да звучи груб, тоа е интересен концепт и исто толку распространет како што е разводот (Јужна Кореја има стапка на разводи околу 47%, а во САД е околу 45%) тоа е тема што не се истражува многу во видео игрите. Можете да кажете „Да“ на Мојата приказна за разводот на 18 август.