Mortal Kombat 1 ги потврди првите 8 борци

Како што се очекуваше, Mortal Kombat 1 се појави на Summer Game Fest за да ни даде уште еден поглед на неодамна откриеното рестартирање на серијалот. Креативниот директор на NetherRealm, Ed Boon, се приклучи на сцената за да разговара со Џеф Кили за некои од големите промени кои доаѓаат во МК1. Едно нешто што тие разговараа беше новите Kameo Fighters, кои се користат за поддршка на вашиот главен лик во борба. Овие во суштина може да се означат за време на битките, давајќи ви пристап до нови комбинации, прекинувачи, па дури и до смртни случаи. Иако не го открија целосниот список на Kameo Fighters, ние навистина дознавме кои „класични“ верзии на ликовите ќе ги видиме кога Mortal Kombat 1 ќе биде лансиран на 19 септември за платформите PlayStation, Xbox, Switch и PC.

Во разговорот, Boon спомна дека ликовите можат да бидат и во главниот и во списокот на Камео борци. Значи, гледањето на нив да се појават како оние на Камео не мора да значи дека нема да можат да се играат како главен борец. Всушност, два од првите два потврдени лика беа Scorpion и Sub-Zero, кои исто така беа два од првите ликови објавени за главниот список. Овие Kameo Fighters имаат поинаков изглед од нивниот главен лик, бидејќи NetherRealm сака да ги потсети фановите на нивниот различен изглед во последните 30 години.

На Scorpion и Sub-Zero им се придружуваат Sonya Blade, Kano, Goro, Kung Lao, Stryker, and Jackson “Jax” Briggs. Како и Scorpion и Sub-Zero, Kung Lao веќе е во главниот ростер, но останатите пет допрва треба да бидат објавени. Sonya и Jax изгледаат како обувки со оглед на тоа колку интегрално беа во франшизата низ годините, но нема да знаеме со сигурност додека NetherRealm не го потврди нивното вклучување.

МАРКЕТИНГ

Спорели на:

About The Author

Сакате вашата игра да биде прикажана за време на Gamescom Opening Night Live (ONL)? Тоа може лесно да се договори и направи, и почетната цена запонува од $288.000 па се нагоре.

Оваа информација за првпат беше фатена од TechRaptor, и многу медиуми брзо ја пренесоа веста. Тоа е максималната цена и доаѓа со место од 120 секунди на емитувањето. Сакате помалку време, тоа е малку поевтино, но не многу. Погодок од 90 секунди чини 234.000 долари, 60 секунди околу 179.600 долари, и 30 секунди ќе ви одземат приближно 125.000 долари.

Ако не сакате да потрошите толку многу на отварањето, можете да ја добиете вашата игра на пред-шоуто. Сепак, сè уште е прилично скапо. За хит од 120 секунди на предшоуто, чини приближно 144.226 долари. За 90 секунди, ќе чини околу 117.000 долари, 60 секунди околу 90.000 долари, и за само 30 секунди, сè уште е 62.500 долари.

Сепак, и покрај високата цена, студијата не се чинеше дека се исклучени бидејќи местата на главната емисија од Gamescom ONL се распродадени. Сепак, сè уште можете да резервирате за пред-шоуто.

И иако за некои може да биде изненадување, овие цени не се ништо ново. За Summer Game Fest оваа година, наводно чинел 250.000 долари за само една минута. Ако сакавте повеќе време, на пример 2,5 минути, гледавте да потрошите над 500.000 долари.

Не се верува дека секој натпревар треба да се плати. Бидејќи некои од помалите инди игри што се прикажуваат за време на овие преноси веројатно немаат буџет да си дозволат толку голема цена. Сепак, сè уште е нешто да се видат цените поврзани со вакво шоу.

GG LFM

W00t w00t? GG ис лукинг фор мор!​
Стани дел од тимот на GG.MK!

GG ЛОВЦИ НА ТРОФЕИ

покажете го пленот

Претплати се на нашата мејлинг листа

Нема спам, нема замарање!
Само гејминг!